Listy Lorda Foulgrina

Seria: Labirynty. Kolekcja prozy
Wydawnictwo: WAM
Lord Foulgrin's letters
Ismena

Jeżeli Jordan nie czuł się szczęśliwy, to tylko dlatego, że ciągle miał w życiu apetyt na coś więcej. Nie zdawał sobie jednak sprawy, że gdy on polował na szczęście, ktoś polował na niego. Wydawało mu się, że szczęście jest tuż za rogiem. Życie upływało mu więc na zaglądaniu za kolejny i kolejny róg. Listy Lorda Foulgrina to pasjonująca powieść, która budzi z nieświadomości i burzy schematy...

Listy Lorda Foulgrina to pasjonująca powieść, która budzi z nieświadomości i burzy schematy myślenia na temat działania szatana. Prawie jak agenci powieści szpiegowskich, zdobywający tajne materiały, odkrywamy, jak działają siły, które niszczą nasze życie.

Piekło musimy przedstawiać jako stan, gdzie każdy jest wiecznie zajęty swoją własną godnością i awansem, gdzie każdy ma do kogoś pretensje i gdzie każdy pochłonięty jest śmiertelnie poważnymi uczuciami zazdrości, własnej ważności i urazy. (C.S. Lewis "Listy starego diabła do młodego")

Najbardziej niezwykła próba wniknięcia w sposób działania "złego ducha" od czasów książki C.S. Lewisa. (D. James Kennedy)

źródło opisu: http://wydawnictwowam.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwowam.pl/

kasandra_85 | 2012-01-27
Przeczytana: styczeń 2012

Kolejny już raz zagościła w mojej biblioteczce książka z serii LABIRYNTY. Tym razem była to powieść „Listy Lorda Foulgrina” Randy’ego Arcon, powieściopisarza i założyciela organizacji zajmującej się niesieniem pomocy najbardziej potrzebującym. Zainteresował mnie szczególnie opis na okładce i tematyka, jaką autor podjął w lekturze. Czy jednak książka spełniła wszystkie moje oczekiwania? Zaraz się o tym przekonacie:).

Nieco o fabule... Bohaterem jest Jordan Fletcher, zwyczajny mężczyzna, mąż, ojciec i przyjaciel, który stanie się obiektem szatańskich rozgrywek. Na co dzień pochłania go praca, w której coraz częściej stosuje nieczyste zagrywki a współpracownica interesuje go bardziej niż żona w domu. Dla dzieci również nie starcza mu już czasu i coraz bardziej ulega licznym pokusom a jego duszę zatruwa zło. Wszystko to za sprawą tytułowego lorda Foulgrina, przedstawiciela sił nieczystych, który wydając rozkazy swoim podwładnym manipuluje mężczyzną. Jednak wtedy wkracza przeciwstawna...

NetteP | 2016-01-10

Świetna książka dla lubiących i ceniących literaturę chrześcijańską. Wyraźne i mocno zaznaczona walka dobra ze złem. Książka dla czytelników, którzy przyznają się do Bożej obecności w naszym życiu.

Patrycja | 2012-09-05

„Listy lorda Foulgrina” to powieść autorstwa Randy Alcorna. Inspiracją do napisania tej książki były „Listy starego diabła do młodego” autorstwa C.Lewisa. Książka ta pochodzi również z mojej ulubionej serii Labirynty.

Bohaterem powieści jest Jordan Fletcher. Ma on żonę Dianę ,dorastającą córkę Jillian oraz czternastoletniego syna Daniela. Ich życie wydaje się być spokojne i szczęśliwe,jednak pozory bardzo często mylą. Jordan jest bardzo specyficznym mężczyzną. Pasjonuje go praca,w której nie zawsze gra uczciwie,a od żony bardziej zainteresowany jest swoją asystentką i sekretarką Patty. Główny bohater zaniedbuje rodzinę,jest mu wszystko obojętne,nie ma czasu dla dzieci oraz często bywa agresywny. Jego myśli biegną ku złemu,zaczyna ulegać przeróżnym pokusom,a wszystko to za sprawą mrocznych sił oraz Lorda Foulgrina,który jest jakby prawą ręką szatana. Siły ciemności i siły niebieskie zaczynają toczyć bój o dusze Jordana.

Kto wygra tę walkę? Czy będą to siły dobra? A może jednak...

Marta B | 2011-08-21
Przeczytana: 18 czerwca 2011

Książka, którą można przeczytać, ale zbytnio przypominała mi książkę Lewisa "Listy starego diabła do młodego". Sam autor przyznaje się do tego, że inspirował się tą książką. Podobało mi się za to to, że tu obie strony pisały listy, a nie tylko jedna.

gizelle | 2014-09-17

Podobna konwencja co "Listy Starego ..." C.S. Lewisa, ale w postaci konkretnej fabuły - bliżej o tym jak Zło wkracza w życie człowieka i przygotowuje go do upadku.

Małgorzata Zacharek | 2012-07-14
Przeczytana: 07 września 2011

Nawiązuje do powieści C.S. Lewisa Listy Starego diabła do Młodego. Pokazuje mechanizmy zwodzenia ludzi. Bardzo ciekawa:)

Magdalena | 2012-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2012

Ogólnie ta książka mnie nie zachwyciła, jednakże są w niej pewne rozdziały, które są niezwykle inspirujące. Bardzo podobały mi się szczególnie te rozdziały poświęcone życiu Jordana, jego przemianie i wpływu na środowisko, na rodzinę.
Same listy Lorda, początkowo były nawet fascynujące, jednak z każdym kolejnym miałam wrażenie, że czytam to samo.

Łukasz Wawrowski | 2016-04-25
Kasia | 2016-04-10