Święty kościół grzesznych ludzi

Wydawnictwo: Znak
83-7006-782-4
religia
Snoopy

Książka ks. Jana Kracika to swoista odpowiedź na wezwanie Jana Pawła II zawarte w liście Tertio millennio adveniente: wezwanie całego Kościoła do rachunku sumienia i do pokuty. Ksiądz Kracik, profesor historii Kościoła w PAT, podejmuje refleksję m.in. nad inkwizycją i antysemityzmem chrześcijan; nad dziejami formuły głoszącej, że „poza Kościołem nie ma zbawienia”, nad miejscem świeckich (w...

Ksiądz Kracik, profesor historii Kościoła w PAT, podejmuje refleksję m.in. nad inkwizycją i antysemityzmem chrześcijan; nad dziejami formuły głoszącej, że „poza Kościołem nie ma zbawienia”, nad miejscem świeckich (w tym: kobiet) we wspólnocie wierzących i sojuszem „ołtarza z tronem”.

Jest w tej książce zaproszenie do refleksji nad sobą - rzymskim katolikiem mieszkającym w Polsce u kresu drugiego tysiąclecia i ciągle wystawionym na pokusę postrzegania zła przede wszystkim poza sobą.

Bona | 2016-11-06
Przeczytana: styczeń 2014