Odejścia od kapłaństwa: Studium historyczno-psychologiczne

Wydawnictwo: WAM
978-83-7505-578-8
religia
Snoopy

Rezygnacja bądź dymisja ze stanu duchownego była zawsze obecna w historii Kościoła, choć jej przyczyny były różne. Znani księża profesorowie: Jan Kracik, Grzegorz Ryś i Henryk Pietras SJ przedstawiają problem z perspektywy historycznej. Refleksję nad aktualnymi przyczynami rezygnacji z kapłaństwa w ujęciu socjologicznym i psychologicznym podejmują prof. Tadeusz Borkowski i ks. Mieczysław Kożuch SJ.
Bogusław Borys pisze o swojej drodze do kapłaństwa i rezygnacji z niego.
Rozważania prowadzone w atmosferze szczerości i pokory pomagają zrozumieć kapłanów, którzy odchodzą oraz docenić tych, którzy są wierni swemu powołaniu, pomimo napotykanych trudności.

Książka zawiera referaty wygłoszone podczas sesji zatytułowanej ... wielu uczniów jego odeszło i już z Nim nie chodziło (J 6, 66), jaka odbyła się w WSF-P "Ignatianum" w Krakowie w 2009 roku.

lemOor | 2016-10-28
Bogusław | 2016-04-27