Ja cię kocham, a ty śpisz, wampirze

Cykl: Miłość na kołku (tom 5)
Wydawnictwo: Amber
All I want for Christmas is a vampire
wampiry
Lucy

Co chcę na Gwiazdkę? Znaleźć sobie sensownego faceta. I błagam, niech będzie wysoki, przystojny i… żywy! Te święta nie są dla Toni zbyt wesołe. Jej przyjaciółka wylądowała w wariatkowie, bo upierała się, że zaatakowały ją wampiry. Toni może ją stamtąd wyciągnąć tylko jednym sposobem: udowadniając, że wampiry istnieją naprawdę. A kiedy poznaje tajemniczego Szkota, zaczyna podejrzewać, że to...

Co chcę na Gwiazdkę?
Te święta nie są dla Toni zbyt wesołe. Jej przyjaciółka wylądowała w wariatkowie, bo upierała się, że zaatakowały ją wampiry. Toni może ją stamtąd wyciągnąć tylko jednym sposobem: udowadniając, że wampiry istnieją naprawdę. A kiedy poznaje tajemniczego Szkota, zaczyna podejrzewać, że to się jej uda.
Ian ma prawie pięćset lat, ale wygląda jak… Jak to możliwe, żeby nieżywy facet był tak diabelnie seksowny? Czy to właśnie on okaże się tym jedynym? Jeden zakazany pocałunek może obudzić wieczną namiętność – wystarczy jedna chwila pod jemiołą. Jeśli tylko nie przerwie jej ktoś, kto chce wydrzeć Ianowi jego niebezpieczą tajemnicę…

Stasia | 2013-10-14
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 14 października 2013

Ta część jest gorsza od poprzednich. Jednakże ocenie je tak samo jak tamte, ponieważ różnica była niewielka.
Główni bohaterowie czyli:
- Toni - Superwoman, sexowna pani ochroniarz, która marzy o normalnym facecie.
- Ian - Wampir, który po wiekach w końcu wygląda na tyle na ile się czuje. Chce znaleźć swoją prawdziwą wampirzą miłość, która sprawi, że nie będzie musiał rzucać już zazdrosnych spojrzeń na inne szczęśliwe pary.
Całość książki jest przyprawiona szczyptą humoru i kilkoma kroplami niezręczności, którą odczuwa czytelnik po przeczytaniu niektórych scen.
Jedynym plusem wybijającym się przy innych częściach jest to, że Toni już wie o wampirach i nie musi sobie wyrzucać grzeszków typu "On ma kły, a ja naiwnie się z nim przespałam".

zabielka | 2014-09-10
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 05 września 2014

Książki z serii "miłość na kołku" są powieściami od których nie należy dużo wymagać i z takim oto podejściem zaczęłam je czytać, Dlatego też nie dam niższej oceny.
I przyszła kolej na Iana jako głównego bohatera książki,,, Jakoś mi to nie przeszkadza, wiecie? -przystojny, świetnie zbudowany, i taki "do z chrupania", czemu nie? Jego partnerka również interesująca osóbka więc polecam. :)

WampirkaJustynka | 2012-04-09

Seksowna i tryskająca humorem powieść bestsellerowej pisarki z pierwszej piątki najpopularniejszych autorek paranormalnych komedii romantycznych
Co chcę na Gwiazdkę?

theperkss | 2011-02-12
Przeczytana: 06 lutego 2011

Opis:

Te święta nie są dla Toni zbyt wesołe. Jej przyjaciółka wylądowała u psychiatry, bo upierała się, że zaatakowały ją wampiry. Toni zamierza jej pomóc, udowadniając, że wampiry istnieją naprawdę. A kiedy poznaje tajemniczego Szkota, zaczyna podejrzewać, że to się jej uda. Jak to możliwe, żeby facet, który ma pięćset lat, był tak seksowny? Jeden zakazany pocałunek może obudzić wieczną namiętność – wystarczy jedna chwila pod jemiołą. Jeśli tylko nie przerwie jej ktoś, kto chce wydrzeć Ianowi jego niebezpieczną tajemnicę…

Książka godna polecenia. Muszę przyznać, że bardzo lubię taką tematykę i nie mogłam się oderwać od czytania.

Morenka | 2016-04-14
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka

Kolejna serii lekka, niewymagająca powieść, która pozwoliła mi odpocząć od codziennych problemów.

Nana | 2011-12-27
Przeczytana: 26 grudnia 2011

Pierwsza moja pozycja z twórczości Kerrelyn Sparks. Muszę przyznać, że się lekko zawiodłam... Już od dawna chciałam przeczytać tom 1 ("Jak poślubić wampira milionera"), ale nie potrafiłam się przełamać. Tego "przełomu" dokonała moja koleżanka pożyczając mi tą książkę. Kiedy spojrzałam na okładkę powiedziałam: "Ola, a to nie jest przypadkiem jakiś tom z serii?" (mianowicie gdzieś już widziałam tą okładkę i byłam prawie pewna, że to nie jest 1 tom cyklu), ale moja koleżanka na to: "Nie, nie! To jest samodzielna książka." No to zadowolona, że nie zaczynam nowego cyklu (ostatnio mam już dosyć oczekiwań na kolejne, nowe tomy) rozpoczęłam lekturę.

Wszystko szło ok. Romans całkiem niezły... Nie podobał mi się jednak wątek mafijny - Jędrek i jego spółka - myślałam, że za chwilę wyrwę te kartki z tak nieudolną historyjką! Czytanie tak zatrważająco podobnych wątków w książkach mnie przeraża - jakby autorka po prostu musiała przepisać zły charakter z innej książki tylko po to, by JEJ...

Klaudia Sowa | 2016-09-29
Przeczytana: 26 września 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Moja pierwsza przygoda z Kerrelyn Sparks, autorki z serii "Na kołku".

Historię rozpoczyna Ian McPhie, który jako piętnastolatek został przemieniony w Wampira. Ian źle czuł się w skórze piętnastolatka i zażywał eliksir, który pozwolił mu się postarzeć. Teraźniejszym celem bohatera jest poszukiwanie kobiety: mądrej, lojalnej, pięknej i wiernej. Najlepiej,żeby była Wampirzycą.

Daytona Lynn Davies albo w skrócie Toni, stara się pomóc swojej przyjaciółce Sabrinie, udowadniając, że Wampiry naprawdę istnieją. W tym celu udaje się do Central Parku. Toni spotyka Wampiry Malkontentów, tych złych. Wampiry kontrolują jej umysł, lecz nadchodzi ratunek - Connor, Wampir z Roman Industries. Wampiry proponują jej pracę w charakterze ochroniarki. Toni, zgadza się mając nadzieję, że znajdzie dowód na istnienie Wampirów.

Ian wraca do Roman Industries.Gdy włącza się przypadkowo alarm, Ian postanawia pójść do biblioteki i dopaść wroga. Zamiast tego, Ian spotyka Toni, piękną ochroniarkę, która wbrew...

Annie_28 | 2015-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2015

Tym razem Kerrelyn Sparks postanowiła przedstawić nam losy Iana. Szkot został przemieniony w wampira, gdy był jeszcze nastolatkiem. Dzięki magicznej miksturze Romana, którą pozwala wampirom chodzić w ciągu dnia, postarzył się o kilka lat. Teraz jako dwudziestokilkulatek poszukuje kobiety, która spędzi z nim resztę życia. Zakłada więc profil na portalu randkowym. W międzyczasie na stanowisku dziennego ochroniarza zaczyna pracować charyzmatyczna Toni. Ian coraz bardziej. zaczyna się nią interesować jednak Toni jest człowiekiem, a to oznacza nieustanne problemy w związku. Co okaże się silniejsze: uczucie czy zdrowy rozsądek?

Kerrelyn Sparks bardzo lubi mieszać w życiu uczuciowym głównych bohaterów. W tym tomie mamy okazję obserwować proces zaprzeczania sobie i swoim odczuciom. Zarówno Ian, jak i Toni pragną szczęścia i miłości. Wiedzą, że więź, która zaczyna ich łączyć jest szczególna, ale mimo to nie chcą przyjąć tego do wiadomości. W efekcie możemy. obserwować spektakl...

sztuku | 2011-02-14
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 14 lutego 2011

Moje odczucia po przeczytaniu tej książki są po prostu nie do opisania. Ta książka była boska ! Choć to nie jest zbyt oryginalne słowo to inaczej nie umiem opisać tej książki.
Autorka po prostu wspaniale napisała tę powieść. Tę książkę pożyczyłam od przyjaciółki , strasznie ją wychwalała więc i ja musiałam zanurzyć się w tej lekturze.
Jak tylko skończyłam chciało mi się płakać , że tak wspaniała opowieść już dobiegła końca.
Autorka pisze NIESAMOWICIE ! Fabula książki jest strasznie oryginalna. Autorka świetnie to wszystko przedstawiła ;-)
Pod koniec książki pojawiły się też sceny erotyczne .. i oby nikomu nie stanęło to na drodze by przeczytać tę książkę.
Uważam , że ta książka jest warta ceny , sama bym chciała by znalazła się na mojej półce ;)

Książka opowiada nam o dwóch całkiem innych światach. Wampirów i śmiertelników.
Pewien bardzo przystojny wampir Ian , ma prawie 500 lat. Ale dopiero po wypiciu mikstury wygląda jak dojrzały mężczyzna.
Poszukuje wampirzycy , nie na jedną...

Karolina | 2011-08-30
Przeczytana: 29 sierpnia 2011

Kerrelyn Sparks to zagraniczna autorka książek z gatunku paranormal romance. Zadebiutowała w 2005 roku powieścią "Jak poślubić wampira milionera" i odniosła zaskakujący sukces. Wszystkie kolejne tytuły szybko lądowały na liście z bestsellerami USA Today. Na dzień dzisiejszy wydawnictwo Amber wydało siedem powieści autorki. "Ja cię kocham a ty śpisz wampirze" jest piątą częścią poczytnego cyklu "Miłość na kołku".

Toni jest zdeterminowana. Po tym jak grupa wampirów zaatakowała jej najbliższą przyjaciółką, przyczyniając się tym samym do zamknięcia jej w szpitalu dla obłąkanych, dziewczyna zamierza znaleźć dowód na ich istnienie. Nie jest to jednak tak proste jak mogłoby się wydawać. Toni sama zostaje brutalnie zaatakowana i cudem uchodzi z życiem, tylko i wyłącznie dzięki interwencji wampirów. Niespodziewana propozycja jednego z nich, daje jej jednak szanse na osiągnięcie wyznaczonego celu. Toni rozpoczyna pracę jako dzienny ochroniarz wampirów, zyskując tym samym dostęp do dowodów,...