Plan miejscowy w systemie zagospodarowania przestrzennego /Monografie

Wydawnictwo: LexisNexis
9788376201306
biznes, finanse

Problematyka planowania i zagospodarowania przestrzennego w ostatnich latach stanowi przedmiot coraz większego zainteresowania nie tylko przedstawicieli praktyki i nauki prawa, lecz także przedsiębiorców, którzy prowadzą lub planują prowadzić działalność inwestycyjną w Polsce. Niniejsze opracowanie jest jednym z niewielu opisujących tę interesującą tematykę. zasadniczy akcent położono w nim na miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który jest najważniejszym aktem w systemie planowania i zagospodarowania przestrzennego. W książce przedstawiono także charakter prawny planu miejscowego, jego kształtowanie, treść i formę. Przybliżona została problematyka ochrony interesów prawnych uczestników procesu zagospodarowania przestrzennego oraz zagadnienie kontroli przekształcania przestrzeni i nadzoru nad tym przekształcaniem. Książka adresowana jest do praktyków i teoretyków prawa, a zarazem stanowi wartościowe uzupełnienie wiedzy w zakresie planowania i zagospodarowania przestrzennego dla studentów Okładka: miękka, Rok wydania: 2009,

virreinaa | 2016-06-05