Księżyc nad Warszawą

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Warszawa, noc, wędrówka
Monika Zaczyk

Nocna, nieco baśniowa, wędrówka z księżycem po zaułkach Warszawy. Jak wygląda wielkie miasto, gdy wszyscy śpią? I czy naprawdę wszyscy śpią w nocy?
Ilustrowała Anna Stylo-Ginter.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2017-02-25

Warszawa to niezwykłe, wyjątkowe miasto o ciekawej historii i pięknych zabytkach z urokliwymi zakątkami. Ta książeczka została stworzona w celu przybliżenia tego miasta młodszym czytelnikom. Rymowany tekst jest autorstwa Hanny Łochockiej, ilustracje są dziełem Anny Stylo-Ginter. Książka z mojego dzieciństwa, która nadal mi towarzyszy, stojąc na jednej z książkowych półek. Godna pochwał.
Razem z głównym bohaterem, czyli Księżycem możemy zwiedzić Warszawę. Odwiedzimy między innymi Rynek na Starym Mieście, Barbakan, Kolumnę Zygmunta i Plac Zamkowy, Zamek Królewski, pomnik Syrenki, Adama Mickiewicza oraz Mikołaja Kopernika, Łazienki z pomnikiem Chopina. Dzięki tejże książeczce można poznać naszą stolicę. Tekst znakomity i super ilustracje to mocne strony książki. Książka, którą zapamiętałem z dzieciństwa. Warto ją przeczytać dzieciom i dziś lub zdobyć dla początkującego dziecięcego czytelnika. Wartościowa jest niewątpliwie.
Z przyjemnością przypomniałem sobie ostatnio tę książkę....

laluna0402 | 2012-04-22
Przeczytana: 21 kwietnia 2012