Krotochwile i maksymy imć pana Zagłoby

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
83-7180-499-7
złote myśli, Zagłoba
Inne
kamk

Przedstawiamy w tej książeczce najcelniejsze powiedzonka ulubieńca wielu pokoleń czytelników "Trylogii". Pan Zagłoba wypowiada się o polityce i sztuce wojennej, o miłości, daje cenne praktyczne rady. Mamy nadzieję, że lektura "Krotochwil" będzie świetną zabawą zarówno dla tych, którzy "Trylogii" nie znają, jak i dla jej fanów - Ci mogą zgadywać z którego miejsca zaczerpnięto cytaty.

źródło opisu: Opis z okładki

źródło okładki: http://root-trade.pl

Michał | 2017-03-09
Przeczytana: 09 marca 2017

Niegodnym by to było Waszmości tak znamienitego nie posłuchać. Bo to człek mężny, mowny i frant do tego. Co prawda od napitku i dobrego jadła nie stroni, za to głowa jego przypowieści, dowcipu i forteli pełna. Jeno czasu już sporo od poprzedniego naszego spotkania ubyło, a ja tedy w nieco inną kompaniję popadłem...

Matacz | 2012-07-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 15 lipca 2012

Malutka książeczka stanowiąca zbiór najciekawszych myśli i powiedzeń Pana Zagłoby, bohatera powieści Henryka Sienkiewicza. Pozycja zdecydowanie dla fanów trylogii i najostrzejszego języka Rzeczpospolitej, jak o sobie samym mawiał ów szlachcic :)

malbik | 2013-01-01

Dziś już nie rozumiemy krotochwił pana Zagłoby, zapewnie niegdyś bardzo inteligentne i dowcipne.

Renebike | 2013-03-04

Warto pamiętać o tej mądrości. W dzisiejszych czasach bardzo przydatna :)

Inger | 2014-03-14

Przeczytane dawno temu i czytane co i raz:)

Witold Lisek | 2017-01-31
Na półkach: 2017, Przeczytane, Nabytki