Spółdzielnie Mieszkaniowe Komentarz /Wzory Pozwów I Wniosków Sądowych Komentarze

Wydawnictwo: LexisNexis
9788376201429
biznes, finanse

Stan prawny na 1 marca 2009 roku Komentarz jest aktualnym i praktycznym przewodnikiem po ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych. W opracowaniu uwzględniono także przepisy ogólne ustawy Prawo spółdzielcze z 1982 r., które odnoszą się do spółdzielczości mieszkaniowej, oraz przepisy ustawy o własności lokali, w kontekście zarządzania własnością należącą do członków i spółdzielni. Piąte wydanie uwzględnia prawie dwuletnią praktykę funkcjonowania w warunkach noweli do ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych z 14 czerwca 2007 r. Szczególnie wnikliwej analizie poddano w komentarzu przepisy odnoszące się do odrębnej własności lokali, przepisy dotyczące spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu oraz przepisy o charakterze uwłaszczeniowym, w tym wpływ na praktykę w tym zakresie wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 17 grudnia 2008 r. (P 16/08). Autor przywołuje i oma-wia najnowsze orzecznictwo Sądu Najwyższego i sądów apelacyjnych. Książka zawiera także wzory ważniejszych pozwów i wniosków sądowych w zakresie praw i roszczeń spółdzielni oraz członków, a także wyciągi z najistotniejszych dla spółdzielni mieszkaniowych ustaw. Publikacja jest przeznaczona w szczególności dla adwokatów, radców prawnych i sędziów oraz członków i władz spółdzielni mieszkaniowych. Roman Dziczek jest sędzią Sądu Apelacyjnego w Warszawie, specjalistą w zakresie prawa rzeczowego i spółdzielczego. Jest autorem opracowań oraz komentarzy dotyczących szeroko rozumianej problematyki mieszkaniowej i nieruchomości. Okładka: twarda, Rok wydania: 2009,