Adverbs

2006-01-01
978-0060724412

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Chciałam przeczytać, ponieważ autora lubię za SNZ, którą napisał pod pseudonimem.
Mam mieszane odczucia. Niby ciekawy pomysł na przedstawienie historii, z drugiej strony męczyłam się przy niektórych historiach.

nie daje rady

nie daje rady

Kupiłam tę książkę, gdyż lubię poznawać różne gatunki, ale niestety dość ciężko mi się ją czytało.

Daniela Handlera poznałam jako Lemonego Snicketa i spędziłam z nim niezliczone wieczory ponad dziesięć lat temu. Wiolettę, Klausa i Słoneczko Baudelaire poznałam wcześniej niż Charles'a Baudelaire'a, a poczucie humoru, nienachalne nawiązania literackie oraz swobodny styl prozy Snicket'a sprawiły, że zostałam z sierotami do końca, mimo mojej nieuchronnej dorosłości. Chcąc nie chcąc, biorąc do ręki "Natychmiast, mocno, naprawdę" liczyłam, że pan Handler swoją prozą dla dorosłych poruszy mnie w analogiczny sposób. I w dużej mierze się nie pomyliłam. Co prawda znacznie trudniej jest tu przywiązać się do bohatera i lepiej go poznać, bo jak ostrzega sam autor, bohaterowie mieszają się nam i mylą, ale to co najbardziej charakterystyczne dla tego pisarza pozostaje. Wnikliwe, nieoczywiste i nieszablonowe opisy ludzkich zachowań i przemyśleń, istotność drobnych szczegółów, swoisty literacki nonkonformizm. Bo, jak sam autor napisał: " Nie chodzi bowiem o brylanty, ptaki, ludzi ani kartofle; nie chodzi o żaden rzeczownik. Cudem są przysłówki- to, jak coś się dzieje."

Za bohaterskie kobiety z miasta Hadam

...czy jakby mu nie było, dawno temu czytana

Za bohaterskie kobiety z miasta Hadam

...czy jakby mu nie było, dawno temu czytana

NATYCHMIAST przeczytajcie tą książkę!
MOCNO się w nią wgryźcie!
NAPRAWDĘ nie pożałujecie! Warto :)

Pozornie cała ta historia/historie nie ma sensu, jednak tak naprawdę sens jest piękny i głęboki. Polecam każdemu z całego serca, żeby odnalazł go w tej powieści na swój sposób, we własnym tempie; bawiąc się przy tym tak świetnie jak ja :)

NATYCHMIAST przeczytajcie tą książkę!
MOCNO się w nią wgryźcie!
NAPRAWDĘ nie pożałujecie! Warto :)

Czasem mam wrażenie ,że jestem z innego świata , ponieważ czytając recenzje innych , na pewno kupiłabym tę książkę jeszcze raz , jednak po "przeczytaniu" jej uważam ,że to była jedna z gorszych książek jakie trzymałam w rękach . Daje tylko 2 gwiazdki , nie dla tego , aby zaniżyć średnią, ale dla tego , że naprawdę męczyłam się okropnie próbując przez nią przebrnąć. Podchodziłam do tego 2 razy i za każdym miałam ochotę rzucić nią w kąt pokoju.

Ważny jest tylko ten śmiech, który rozbrzmiewa jak kraj długi szeroki, kiedy samochód unosi cię wraz z twoją miłością do takiego czy innego celu. Nie "co", ale "jak" - bo tylko "jak" jest ważne.

-To chyba największy banał w tej książce - stwierdziła Eddie.-Największy banał w repertuarze podrywacza.
-Teksty się starzeją, bo ludzie powtarzają je w kółko - odpowiedział Hank.

-Teksty się starzeją, bo ludzie powtarzają je w kółko - odpowiedział Hank.

Jeśli sięgając po tą pozycję na myśl przychodzi Ci słowo "sex" i o ile w późniejszej mierze, owy "sex" jest związany z miłością to wiesz czego się spodziewać po książce, ale czy na pewno ?

W tej pozycji zaciekawił mnie tytuł, więc "natychmiast" ją zapragnęłam mieć w swoich dłoniach, podczas czytania "mocno" ją polubiłam, a na koniec dodam, że "naprawdę" się cieszę z jej posiadania .

Sięgając po tą pozycję niewątpliwie nastawiłam się na dobre romansidło i choć książka była inna niż moje oczekiwania to muszę przyznać, że nie żałuje ani minuty spędzonej razem z nią.
W książce Daniela Handlera spotykamy się z różną odmianą miłości, właściwie każdy dział dotyczy innej miłości, tej zwykłej, jaki i tej trudnej. Mówi o bólu rozstania i radości "powrotu" do siebie dwóch kochanków. Każdy rozdział książki zawiera inną historię, a osoby grające w niej rolę epizodyczne w następnych rozdziałach przybierają rolę głównych bohaterów. To zjawisko od razu skojarzyło mi się z Jonathanem Carrollem, który łączy tak swoje powieści(wspólni bohaterowie). Czytając książkę nie można do końca założyć, że Andrea z początku książki jest tą samą kobietą znajdującą się w połowie powieści, gdyż jak wiadomo imiona się powtarzają, to samo tyczy się Allison, Joe i innych bohaterów "Natychmiast, mocno, naprawdę"
Każdy rozdział posiada krótkie podsumowanie i definicję "miłości" odbieranej z różnej perspektywy. Miłość z różnego punktu widzenia i w innej skali namiętności. Z pewnością w książce brakuje podsumowania ostatniego rozdziału, jak i całej powieści. Trochę się na początku traciłam nie wiedząc, która "Andrea" jest, którą i czy aby na pewno to dwie różne kobiety? Każdy rozdział jest przesiąknięty miłością, namiętnością i seksem, ale również lekkim humorem i dobrymi dialogami.

"W tej pozycji zaciekawił mnie tytuł, więc "natychmiast" ją zapragnęłam mieć w swoich dłoniach, podczas czytania "mocno" ją polubiłam, a na koniec dodam, że "naprawdę" ją przeczytałam. "

Każdy czytelnik wstawi inne słowa w "Natychmiast, mocno, naprawdę" i każdy ich dobór będzie odpowiedni i na miejscu. Polecam

Ocena
9//10