Kiedy niemożliwe staje się możliwe

Seria: Transwizje
Wydawnictwo: Okultura
When the Impossible Happens
Jakub Szwedo

Kiedy niemożliwe staje się możliwe to zbiór opowieści opisujących różne wydarzenia z mojego życia zawodowego i osobistego, które nakłoniły mnie do porzucenia sceptycznego i naukowo-materialistycznego spojrzenia na życie oraz przyjęcia perspektywy w dużej mierze ukształtowanej przez filozofie duchowe Wschodu i nauki mistyczne świata. Dzięki tym wydarzeniom wykształciłem w sobie olbrzymi szacunek dla życia duchowego i obrzędowego oraz tradycji uzdrowicielskich występujących w tzw. kulturach plemiennych, które świat Zachodu zbywa jako wytwory prymitywnych zabobonów. Mam całkowitą świadomość tego, że samo czytanie o tych niezwykłych historiach nie jest w stanie oddać ich mocy. Ale mam nadzieję, że pozwolą one czytelnikom choćby zasmakować tego ponownego oczarowania światem, jakie stało się moim udziałem.". (fragment książki)

źródło opisu: http://sklep.okultura.pl/

źródło okładki: http://sklep.okultura.pl/

vniafla | 2016-06-07

Oderwana od ciężkiego naukowego języka, skupiona na zaskakujących i nieoczekiwanych sytuacjach jakie przytrafiły się Grofowi jego pacjentom i przyjaciołom.

Czytając ,Poza mózg' czy ,raport z badań' odniosłem wrażenie ,że Grof jest na co dzień poważnym człowiekiem. Ta książka zaskakująco zmieniła moje założenie. Autor obnażył wiele intymnych i zabawnych historii z swojego życia wprawiając mnie w dobry nastrój na resztę dni. Oprócz poprawy humoru autor serwuje opisy poważnych i skomplikowanych duchowych emergencji ,które dają do myślenia.

Znaczna ilość opowieści dubluje się z jego pozostałych książek.

Najbardziej luźna i nieformalna spośród wydanych.

Blind | 2016-10-05
Przeczytana: 09 listopada 2016