Zamki w dziejach Polski i Słowacji

Wydawnictwo: Fundacja na rzecz Miasta Nowego Sącza
historyczna
Casthaluth

W książce przedstawiona jest historia terenów na wschód od Krakowa, między Wisłą w Polsce, a Hornadem na Słowacji, od czasów najdawniejszych do 1500 r., na tle historii narodów Polski, Słowacji, Węgier i krajów sąsiednich. Można dowiedzieć się o rodach zamieszkujących te ziemie. Równocześnie, na tle dziejów, autor przedstawia rozwój budownictwa rezydencjonalnego i obronnego. Próbuje rekonstruować wygląd jaki miały w okresie średniowiecza istniejące, a także nieistniejące obecnie zamki. Dodatkową zaletą wydawnictwa jest przedstawienie aktualnego wyglądu opisywanych zamków lub ich ruin na barwnych fotografiach.

Edyta | 2016-09-08
Ziabiorz | 2014-08-14