Maggie

Wydawnictwo: WAM
Maggie
powieść psychologiczna
ovillo

"Wybudzona ze śpiączki Maggie stara się powrócić do aktywnego życia. Trauma związana z utratą pierwszego dziecka i ogólne wycieńczenie zmniejszają jej szanse na macierzyństwo. Starania o adopcję także kończą się fiaskiem. Czy Stylesowie mogą liczyć na kolejny cud? "Maggie" opowiada o ludzkiej wrażliwości, delikatności uczuć i sile, jaką daje miłość drugiego człowieka. To historia małżonków,...

"Maggie" opowiada o ludzkiej wrażliwości, delikatności uczuć i sile, jaką daje miłość drugiego człowieka. To historia małżonków, którzy wbrew wszystkiemu walczą o realizację swoich pragnień"

źródło opisu: http://wydawnictwowam.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwowam.pl/

beataj | 2014-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2014

Niesamowicie piękna ! Jest w tej opowieści wielka miłość i tragiczna śmierć. Jest drażniący, potworny ból, cierpienie i poczucie straty, ale jest też otucha, wsparcie przyjaciela i wewnętrzna siła, która każe podnieść się kolejny raz i wytrwać. Jest nostalgia, zaduma, tęsknota, smutek, a obok nich radość z drobiazgu, piękno przyrody i uśmiech bliskiej osoby. Strach i niechęć do świata obok nadziei na lepsze jutro. A przede wszystkim jest wiara - w drugiego człowieka, w szczęśliwe zakończenie problemów, w odwrócenie złego losu, w dobroć. Mimo wszystko...

kasandra_85 | 2011-10-27
Przeczytana: październik 2011

Natasza | 2013-12-18
Przeczytana: grudzień 2013

Meggie... to dalsze losy bohaterów "Umarli nie tańczą". Kiedy Meggie wybudza się z kilkumiesięcznej śpiączki Dylan jest przeszczęśliwy. Mimo utraty dziecka próbują wrócić do normalności... Zaczynają snuć plany o adopcji. Na ich nieszczęście sprawy się komplikują i komisja adopcyjna nieprzychylnie przyjmuje ich wniosek o adopcję. Ich życie z dnia na dzień się komplikuje a Meggie popada w depresję...
Podczas czytania zrodziło się w mojej głowie pytanie: dlaczego, gdy się czegoś tak bardzo pragnie i chce i tak bardzo się na to zasługuje, tak trudno to zdobyć?
Książka ukazuję piękną i silną miłość dwóch osób. Mimo iż życie ich nie rozpieszcza oni walczą dalej wierząc, że w końcu i do nich los się uśmiechnie...

"Jest to historia mężczyzny, który kocha swoją żonę. Mężczyzny,który przez jakiś czas był martwy, a potem znów powrócił do życia"

Druga część opowieści o Maggie i Dylanie pokazuje jak wiele znaczy kochać, ja wiele trzeba pokonać, aby przekonać się, że było to dla nas najlepsze rozwiązanie. Pokazuje tak, że dzięki wsparciu i miłości bliskiej osoby jesteśmy w stanie pokonać i przetrwać wszystko.

Poruszająca, smutna, momentami wzbudzająca szloch, ale niosąca nadzieję. Polecam serdecznie

Sosenka | 2014-04-15
Przeczytana: kwiecień 2014

Niedawno opisywałam pierwszą część z historii o Maggie i Dylanie. To powieści z serii Labirynty, którą uwielbiam i którą regularnie recenzuję na blogu. Jeśli czytaliście poprzednią recenzję "Umarli nie tańczą" i macie zamiar przeczytać tę książkę, lepiej omińcie dzisiejszą recenzję, ponieważ będzie w niej dużo wątków zdradzających zakończenie historii z poprzedniego tomu.
Poprzednio bohaterowie zmierzyli się z niewiarygodną tragedią, los postanowił sprawdzić ich wytrzymałość i wiarę, na szczęście wyszli z tego testu zwycięsko, silniejsi i gotowi walczyć o nową przyszłość. Kiedy Maggie zapadła w śpiączkę, Dylan stracił sens życia, starał się mieć nadzieję, przeżyć każdy kolejny dzień, ale świadomość, że utracił wyczekiwane dziecko, a być może straci też ukochana żonę, była dla niego ciosem nie do wytrzymania. Na szczęście Kobieta także wykazała wielką wolę życia i wybudziła się ze śpiączki. Jednak uczucia nie odchodzą tak łatwo i Maggie prędzej czy później musi przeżyć...

Angelika | 2015-09-21
Na półkach: 2015, Przeczytane

Podobnie jak pierwsza część, ta książka też mnie zaskoczyła- niestety negatywnie. Jak na mój gust jest trochu odrealniona. Bo ileż cierpień, nieszczęść i wypadków może znieść człowiek.. Ogólnie historia Dylana i Maggie jest ciekawa, niełatwo jest poradzić sobie ze stratą najbliższych, a jeszcze trudniej wytrzymać ze sobą nawzajem po takiej traumie, ale w drugiej części autora troszkę za bardzo poniosła wyobraźnia. Szybko się czyta, nie ma tyle rozmyślań, więcej się dzieje, wydarzenia szybko następują jedno po drugich. Może Wam przypadnie bardziej do gustu.

Martyna | 2012-07-09
Przeczytana: 16 czerwca 2012

Ciąg dalszy "Umarli nie tańczą". Pięknie napisana, epicka historia, o pragnieniach, których nie można spełnić i okrucieństwie, którego nie potrafię zrozumieć.
Maggie straciła dziecko i zapadła w śpiączkę, teraz jednak, gdy czuje się już lepiej, chce spróbować jeszcze raz. Niesprawiedliwy los nie ułatwia jej tego zadania.
To również opowieść o mężczyźnie, który we wszystkim wspierał swoją żonę, najlepiej jak mógł.
Piękna, chwilami naprawdę wzruszająca powieść, która jak najbardziej spełniła moje oczekiwania. Serdecznie polecam.

Kasia | 2014-03-03
Przeczytana: marzec 2014

Na początku dalsze losy Maggi po wybudzeniu ze śpiączki trochę mnie przynudzały. Jednak, ze względu na to, że lubię tego autora postanowiłam nie dokładać książki na półkę. Książka lepsza od pierwszej części.
Dla mnie najlepszą osobą, chociaż drugoplanową był Bryce - przyjaciel Maggi i Dylana. Postać zagadkowa, jednak czasami zabawna w swoim zachowaniu.

Diana | 2014-11-16

Na tę książkę natknęłam się podczas odwiedzin antykwariatu w Ełku. Nie znałam autora, a o lekturze nigdy nie słyszałam. Jednak zachęcona cudownym opisem, piękną okładką oraz bardzo niską ceną (12 zł.), kupiłam ją.

Maggie wybudza się ze śpiączki po utracie dziecka. Mimo wszystko postanawia wrócić do wcześniejszego trybu życia, co wcale nie jest takie łatwe. Kiedy dochodzą do tego komplikacje w związku z adopcją dziecka, małżeńskie drogi zaczynają bardzo się krzyżować. Napięta atmosfera oraz mnożące się kłopoty oddalają od siebie Maggie i Dylana. Czy miłość wystarczy, aby na nowo się odnaleźć?

Ten akapit chciałabym zacząć od tego, że "Maggie" jest kontynuacją książki "Umarli nie tańczą", której nie czytałam. Gdy przeglądając w domu mój nowy nabytek zorientowałam się o swoim niedopatrzeniu, lekko się zirytowałam, jednak i tak kilka dni potem przysiadłam do lektury. I wiecie co? Nieznanie początku tej historii w niczym mi nie przeszkodziło. Wszystko zrozumiałam, bez najmniejszego...

talitha_kum | 2015-03-01
Przeczytana: 27 lutego 2015

Bardzo dobra książka!
Charles Martin nie zawiódł po raz kolejny. Generalnie, seria "Labirynty. Kolekcja prozy" cieszy się u mnie dobrą opinią i polecam ją każdemu, komu myślę, że warto, a lektury spod pióra Ch. Martina przechodzą same siebie. Żadne inne książki nie wciągają mnie tak jak jego dzieła. To niewiarygodne, że jedną ponad 300stronicową książkę można czytać przez pół roku, a na tę wystarczają dwa wieczory i jeszcze jest mało. Genialna, ciekawa, zaskakująca, wartościowa pozycja.