Okładka książki Przygody i wędrówki Misia Uszatka

Przygody i wędrówki Misia Uszatka

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Miś Uszatek". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
wydawnictwo
Nasza Księgarnia
typ
papier
A--
7,3 (20 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Miś Uszatek pojawił się na świecie ponad 40 lat temu. Stworzyli go dwaj wielcy czarodzieje: poeta i bajkopisarz - Czesław Janczarski oraz artysta grafik - Zbigniew Rychlicki. Ten niedźwiadek z oklapniętym uszkiem bawi i wzrusza już trzecie pokolenie polskich dzieci. Znany jest także w różnych miejscach kuli ziemskiej. Książki zostały bowiem przetłumaczone na wiele języków obcych, między innymi francuski i japoński. Miś Uszatek stał się również ulubionym bohaterem telewizyjnych dobranocek. Na pewno pokochacie misia z oklapniętym uszkiem. A oklapnięte uszko jest przecież po to, aby zatrzymywało bajki. Skoro bajka wpada jednym, mogłaby przecież wylecieć drugim uchem, gdyby jej to opuszczone nie zatrzymało...

Czesław Janczarski napisał 5 książeczek o Misiu Uszatku:
1960 – “Przygody i wędrówki Misia Uszatka”
1963 – “Nowi przyjaciele Misia Uszatka”
1964 – “Gromadka Misia Uszatka”
1967 – “Bajki Misia Uszatka”
1970 – “Zaczarowane kółko Misia Uszatka”

źródło opisu: http://www.empik.com/wedrowki-misia-uszatka-janczarski-czeslaw

133. rocznica
  • Michael Robotham
    54. rocznica
    urodzin
    Serce ma swoje powody, których rozum nie ogarnia.
  • Ida Fink
    93. rocznica