Etyka

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Puzzle of ethics
filozofia, etyka
filozofia i etyka

Etyka w sposób jasny i zrozumiały podejmuje najważniejsze kwestie moralne. Jako znakomite wprowadzenie do problemów moralnych może być pomocna dla nauczycieli, uczniów i wszystkich, których problemy te intrygują. Autorzy prezentują stanowiska najwybitniejszych filozofów, przedstawiają etykę buddyzmu, hinduizmu i islamu, a także analizują konkretne problemy, m.in.: etykę...

buddyzmu, hinduizmu i islamu, a także analizują konkretne problemy, m.in.: etykę sytuacyjną,
sprawiedliwą wojnę, aborcję, eutanazję, prawa człowieka i zwierząt.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: merlin.pl

książek: 1986
Adrian Tync | 2014-09-05
Przeczytana: wrzesień 2014

Przegląd najważniejszych teorii etycznych, oraz zestawienie częstych problemów, z którymi trzeba się zmierzyć w praktyce. Wszystko to podane w bardzo zwięzłej, podręcznikowej formie. Mamy więc i trochę historii, i trochę "współczesnych" problemów, jak np. kwestia dopuszczalności aborcji, czy eutanazji.
Pozycja dobra jako wprowadzenie do etyki, ale też pomocna w porządkowaniu wiadomości.

Cirmus | 2011-01-02
Przeczytana: 31 grudnia 2010

Bardzo dobre wprowadzenie do szeroko rozumianej Etyki. Polecam.

Haydr | 2016-10-06
Przeczytana: 2016 rok