Podstawy zarządzania projektami

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
9788320818345
biznes, finanse

We współczesnej gospodarce zarządzanie projektami umożliwia planowanie i realizację złożonych przedsięwzięć, często wymagających innego podejścia niż w przypadku bieżącej działalności przedsiębiorstwa. Każde takie przedsięwzięcie musi być dobrze zdefiniowane i zaplanowane, właściwie realizowane oraz wnikliwie kontrolowane przy zastosowaniu odpowiednich kryteriów. Autor w jasny sposób przedstawił, jak skutecznie zarządzać projektami. Omówił przebieg procesu zarządzania, zwracając szczególną uwagę na: definiowanie projektu, techniki szacowania kosztów projektu, zarządzanie ryzykiem, organizację projektu, strukturę podziału pracy, planowanie projektu w czasie, planowanie wykorzystania zasobów, wdrażanie planu, zarządzanie zaopatrzeniem, zarządzanie zmianami, zarządzanie kosztami. Książka jest przeznaczona dla studentów ekonomii i zarządzania, uczestników szkoleń, a także dla obecnych i przyszłych menedżerów.