Kleks i złota rybka

Cykl: Jonka, Jonek i Kleks
Wydawnictwo: Intrografia
komiksy
Kasia eS

Dwudziesta trzecia część przygód Jonki, Jonka i Kleksa, autorstwa Szarloty Pawel. Cała trójka to dobrzy przyjaciele: Jonka i Jonek to dwoje nastolatków, natomiast Kleksa wyróżnia to, że jest postacią fantastyczną, pijącą atrament i posiadającą taki właśnie kolor ciała. Typowy humor prezentowany przez Panią Pawel. Pastisz bajki o złotej rybce. Kleks otrzymuje w prezencie urodzinowym złotą...

Typowy humor prezentowany przez Panią Pawel. Pastisz bajki o złotej rybce. Kleks otrzymuje w prezencie urodzinowym złotą rybkę, która jednak zamiast spełniać życzenia, sama ma coraz to większe zachcianki - większe akwarium, roślinki, zamek. Dom powoli przeradza się w ogromne, eksluzywne akwarium. Jonek i Jonka w końcu nie wytrzymują kaprysów i wyprowadzają się do babci. W końcu i Kleks nie wytrzymuje i oddaje rybkę do sklepu - w zamian otrzymuje na pozór spokojne ślimaki...

Pierwsza historyjka o Jonce, Jonku i Kleksie ukazała się na łamach Świata Młodych 14 maja 1974 roku.
Historia komiksów Szarloty Pawel wiąże się z innym znanym polskim twórcą. Autorka na początku swej kariery uczyła się rysować komiksy u Henryka J. Chmielewskiego.

źródło opisu: wikipedia

źródło okładki: zdjęcie autorskie