Słownik terminów muzyki rozrywkowej

83-01-12966-2
muzyka, słownik, językoznawstwo
muzyka
Agata

Pierwszy na polskim rynku słownik o charakterze językowym, który zawiera słownictwo z zakresu muzyki rozrywkowej. W słowniku znajdują się definicje terminów, etymologia, wymowa, odmiana i konteksty użycia.

Olsko_Ulrich | 2017-05-10
Przeczytana: 10 maja 2017

Niewiele osób zajmuje się podobną tematyką, a "filologiczny słownik" poświęcony terminologii z zakresu muzyki popularnej jest jak kot w (i na) komputerze tłumacza - niby nie niezbędny, ale ile czasu liczonego w wypitych herbatach i błędów sobie zaoszczędzisz, mając pod ręką takie dziełko!
Słowniczek pokazał mi magię tysięcy możliwości określania jednej techniki gry, udowodnił mi, że w manager nie jedno (a więcej) ma imię i ostatecznie zachęcił do dalszej pracy w tej pięknej dziedzine.

Niestety! Prowadząc "badania" nad tą dziedziną kilkanaście lat po publikacji słownika widzę, że jest on już przedawniony. Niektóre formy nie są już używane, a czytając biografię (już nie mówię o tekstach natury piramidalnie, jakby powiedział Iwaszkiewicz, specjalistycznej) można doszukać się wielu słów, których Wolański nie miał okazji dodać do swojego glosariusza, bo pojawiły się niedawno (z całym szacuneczkiem dla wieku Autora).

Mimo wszystko polecam wszystkim czytelnikom, których jeszcze nie...

Muminkowski | 2015-08-10
Darek DTSG | 2013-07-08