Miejsca Święte- Jerozolima

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Miejsca święte". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Astra
978-83-67809-37-1
religia
Marlena

Przewodnik Jerozolima to druga część cyklu "Miejsca święte"- serii opracowanej w celu zaprezentowania najważniejszych miejsc kultu religijnego i centrów duchowych w zakątkach całego świata. Publikacje dostarczają ogólnych informacji o historii, kulturze, praktykach religijnych, dziełach sztuki sakralnej i ludziach związanych z danym miejscem. Nie brak też ciekawostek i praktycznych informacji"

Marlena | 2010-12-24
Przeczytana: 24 grudnia 2010

Nie dałam rady niestety dojść do końca. Myślę tez o tym, aby pozbyć się tej książki.

Zamysł autorów zapewne był dobry, chcieli przekazać informacje, w ich mniemaniu najważniejsze, dotyczące Jerozolimy, zabytków architektury muzułmańskiej, żydowskiej i chrześcijańskiej. Jest mowa o zwyczajach, obrzędach, festiwalach, które mają miejsce w Jerozolimie. I to wszystko jest naprawdę interesujące.

Jest tez bardzo duża dawka historii. Historia jest praktycznie wszędzie, co dla mnie jest nużące. Nie znoszę historii, słuchać, czytać, uczyć się o niej. To po prostu nie mój kierunek zainteresowań, a autorzy w tym właśnie kierunku poszli. Jest mowa o tym dlaczego i skąd wzięły się niektóre elementy architektoniczne, dlaczego są właśnie takie, a nie inne. Dla kogoś wytrwałego, kto lubi czytać historię, w tak obszernym wydaniu tak książka będzie rewelacyjna. Dla mnie jest nudna, z nadmierną dawka historii i informacji.

Nie czuję tego "polotu", nie czuję niezwykłości Jerozolimy.. a powinnam...

José Kaniak | 2015-03-14
globtroter | 2010-12-12