Maska z Niama-Niama

Seria: Naokoło Świata
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Niger, Republika Nigru, Afryka
Honorka22

O złocie, słoniowym uchu, geologach i marabutach, o maskach, fetyszach, lekarzach, czarownikach, o tajemnicach Sahary, wielkiej rzece Niger, górnikach i kucharzach, o tam-tamach i dobrym diable opowieści prawdziwe.

źródło okładki: Własne

kacper_gangsta | 2014-08-11
Przeczytana: 10 sierpnia 2014

Interesująca pozycja. Autor, polski lekarz przebywający na misji w Nigrze, nie ogranicza się jedynie do opisu przebiegu swojej pracy. Ukazuje czytelnikowi elementy afrykańskiej historii i kultury, informacje dotyczące tamtejszych plemion i ich wierzeń, problemy z jakimi borykały się państwa Afryki po procesie dekolonizacji (m.in. brak wykwalifikowanych kadr, kwestia powszechnego poboru do wojska), a nawet opisuje pierwszy pokaz mody, jaki miał miejsce w Nigrze.

ArtZ72 | 2016-11-30
Witold Lisek | 2013-09-25