Lew Miss Mary i inne opowiadania

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Laureaci Nagrody Nobla". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Magart
83-900124-6-4
Oceansoul

źródło okładki: fotografia własna

zabaa | 2014-11-30
Przeczytana: 03 maja 2013

„Lew Miss Mary i inne opowiadania” to 3 afrykańskie opowieści Ernesta Hemingwaya zainspirowane złotymi czasami polowań na safari. W 1933 roku, pisarz i jego druga żona Pauline udali się na wyprawę do Afryki. Bliskość z naturą, tropienie zwierzyny wśród wysokich traw i buszu, nocowanie w namiotach i wieczory przy blasku ogniska skłoniły Hemingwaya do stworzenia opowiadań: „Śniegi Kilimandżaro”, oraz „Krótkie szczęśliwe życie Franciszka Macombera”. W 1954 roku, pisarz powrócił na rozgrzany od słońca kontynent Afryki, tym razem z jego czwartą żoną Mary, a jej upór by przyćmić łowieckie trofea Pauline i upolować potężnego „króla puszczy”, upamiętnił w opowiadaniu „Lew Miss Mary”.

Talent tego autora się kocha albo nienawidzi. Przez wzgląd na „męski” styl pisania, a także niesamowitą scenerię dzikiej przyrody, zachęcam do przedarcia się przez tą hemingweyowską dżunglę i osądzenia samemu.

wozniowald | 2016-06-09
Adrien | 2016-05-08