Sędzia i jego kat

Oceansoul

źródło okładki: fotografia własna

Violoncello | 2012-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2012

Chociaż zakończenie nie było dla mnie bardzo zaskakujące, ogólna koncepcja książki, wątek nieledwie demonicznego zakładu dwóch bohaterów oraz wspaniały styl pisarski F.Dürrenmatta bez wątpienia zasługuje na podziw.

Konrad | 2018-03-12

Kryminał? Raczej rozgrywka szachowa, umiejętnie, rzeczowo a zarazem wartko i barwnie opisana. Gdy czytelnikowi wydaje się, że już łapie, w czym rzecz, okazuje się, że tylko mu się wydawało. Potem znów się to okazuje. Do tego klimat szwajcarskiej jesieni, do tego surowa rzeczywistość końca lat czterdziestych. Nic więcej nie napiszę, bo każda dodatkowa uwaga dałaby nowemu czytelnikowi dane ułatwiające rozszyfrowanie intrygi; tymczasem tę książkę należy czytać bez danych, bez mapy, dać sobą pomiatać autorowi tak, jak to sobie prawdopodobnie zamierzył.

Magda_Lena | 2017-09-15
Przeczytana: 15 września 2017

Krótka i prosta, ale zarazem inteligenta historia kryminalna. Klimatem przypominała mi nieco film "Purpurowe rzeki" lub kryminały skandynawskie, choć akcja toczy się w Szwajcarii i opisy krajobrazów, dróg i Berna nadają całej historii bardzo charakterystyczny rys. Powieść zdecydowanie za krótka, żeby dać się wciągnąć w opisywane zdarzenia, ale za ciekawy klimat dokładam siódmą *.

kipog | 2012-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2012

Kraksa lepsza, tutaj mamy wlasciwie zwykly kryminal, nie ma wartosci dodanej, tego czegos co z Kraksy robilo wielka metafore. 6/10

LillyCherry | 2018-03-24
borek2011 | 2017-12-19