Ja, Australijczyk

Seria: Naokoło Świata
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Australia, Aborygeni
Honorka22

Ja, Waipuldanya jestem czystej krwi Australijczykiem z plemienia Alawów. Przeszedłem plemienne wtajemniczenia. Żyłem w buszu, włócznią zdobywając pożywienie. Potem przeskoczyłem próg - poznałem medycynę białych, pracuję jako sanitariusz lecząc współbraci. Żyję na pograniczu dwóch światów.

Igor | 2016-04-01
Na półkach: Podróże, Przeczytane

I już się skończyła? Czuję niedosyt.

Piękna książka napisana na bazie przeżyć rodowitego Australijczyka, który na pewnym etapie życia doświadcza kultury białych.
Dużo informacji o wierzeniach i kulturze a także porównań do naszych zachowań i wierzeń. Pozycja która daje do myślenia, kto jest "dzikusem", kto jest bardziej niedostosowany do życia, kto sobie poradzi jeżeli coś pójdzie nie tak.

agabla | 2015-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2015

Cudownie napisana, bardzo ciekawa, wciągająca i magiczna opowieść o życiu Aborygenów australijskich. Polecam każdemu, kto interesuje się Australią i jej pierwszymi mieszkańcami.

DoSko | 2016-09-02
Ignac | 2016-06-04