Ja, Australijczyk

Wydawnictwo Iskry
1969-01-01
1969-01-01
Australia Aborygeni

Książka jak dla mnie jest pozycją bardzo wartościową, zarówno pod względem historii Australii jak i ukazania dość niezwykłego światopoglądu Waipuldanya, który pięknie mówił o swoim świecie. Choć myślę też, ze musiał być niezwykłym szczęściarzem w tych ciężkich dla nich czasach. Zastanawiałam się też czasem jak wiele nie powiedziano złego w tej książę o kolonializmie, bo jakby nie było pozycja została wydana jeszcze w czasach segregacji rasowej. Co nie zmienia faktu, że jest warta przeczytania, szkoda też że żadne wydawnictwo nie pokusiło się o wznowienie książki.

I już się skończyła? Czuję niedosyt.

Piękna książka napisana na bazie przeżyć rodowitego Australijczyka, który na pewnym etapie życia doświadcza kultury białych.
Dużo informacji o wierzeniach i kulturze a także porównań do naszych zachowań i wierzeń. Pozycja która daje do myślenia, kto jest "dzikusem", kto jest bardziej niedostosowany do życia, kto sobie poradzi jeżeli coś pójdzie nie tak.

I już się skończyła? Czuję niedosyt.

Cudownie napisana, bardzo ciekawa, wciągająca i magiczna opowieść o życiu Aborygenów australijskich. Polecam każdemu, kto interesuje się Australią i jej pierwszymi mieszkańcami.

• Australia
  • Naokoło Świata