Historia literatury starożytnej Grecji i Rzymu. Zarys

Seria: Historie Literatur
Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
popularnonaukowa
Ensis

Kompendium wiedzy o starożytnym piśmiennictwie, które nie jest tu ograniczone do literatury pięknej, ale obejmuje również historiografię, filozofię i inne działy nauki, np. medycynę. Czytelnik znajdzie tu zwięzłe charakterystyki utworów i pisarzy ukazane na tle epoki, jak również przedstawienie treści najwybitniejszych dzieł literackich. Książka stanowi pomoc w zrozumieniu najważniejszych...

Czytelnik znajdzie tu zwięzłe charakterystyki utworów i pisarzy ukazane na tle epoki, jak również przedstawienie treści najwybitniejszych dzieł literackich. Książka stanowi pomoc w zrozumieniu najważniejszych zjawisk literackich starożytności greckiej i rzymskiej. Jasny i przejrzysty styl, objaśnienia trudniejszych pojęć i terminów ułatwiają odbiór książki.

Bartbartek | 2013-03-03

Dobrze się czyta, język naukowy i bardzo obiektywny ale zrozumiały, autor bardzo dobrze usystematyzował informacje więc opracowanie świetne zarówno do nauki jak i dla zaspokojenia własnej ciekawości

Vanyaquetta | 2016-03-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Wertowane
Atana | 2012-08-05
femina-indocta | 2012-07-30
Ensis | 2010-11-20
Na półkach: 2010, Przeczytane, Dla klasyków
Przeczytana: październik 2010
Julia | 2016-07-08