Historia Powszechna. Od prehistorii do cywilizacji na kontynentach pozaeuropejskich.

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Historia powszechna w 21 tomach pod patronatem prof. Normana Daviesa - Biblioteka Gazety Wyborczej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gazeta Wyborcza
6 (6 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
9788498198096
Historia Powszechna
historia
Adam

goskrzys | 2015-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2015

Mam dość mieszane uczucia co do tej książki. Z jednej strony - obszerne, dość rzetelne opracowanie tematu. Ale jaki czytelnik stanowić ma tu grupę docelową? Dla znawcy tematu bądź badacza prehistorii i starożytności zamieszczone tu opisy w dużej mierze będą zbyt ogólnikowe. Dla amatora - detale na temat architektury poszczególnych starożytnych miast czy natłok obcobrzmiących nazw kolejnych satrapów mogą być nużące. Tym bardziej, że opracowanie aż prosi się o większą ilość mapek, pozwalających na odniesienie opisywanych miejsc (których nazwy nijak się mają do współczesnego atlasu świata) do miejsca na świecie, którego dotyczą. Przydałyby się również jakieś przypisy, pozwalające uporządkować sobie ogrom informacji.

Krzysztof Młodawski | 2017-05-02
Przeczytana: 02 maja 2017

Bardzo ciekawa dla kogoś, kto nie jest zaznajomiony z tematem (a w szkołach o tym okresie i regionie jest niewiele), chociaż przez niektóre rozdziały ciężko było przebrnąć. Szczególnie polecam początkowe rozdziały o ewolucji, powinny byc obowiązkowe dla każdego w dzisiejszych czasach negowania nauki.

Rezy | 2015-08-30
odi90 | 2013-02-27