Listy z Gwatemali do matki

Wydawnictwo: Twój Styl
978-83-7163-494-9
listy, wspomnienia, emigracja
maciejka

Oszałamiające bogactwo myśli poruszających wyobraźnię, świetna stylistyka, celna argumentacja, nagromadzenie złóż przeżyć, doświadczeń i obserwacji, które by starczyły na dalszych parę tomów prozy, oto wrażenie, jakie zostawiają po sobie jego pośmiertne książki. I żal, że śmierć nie pozwoliła autorowi na wykonanie jego ambitnych zamierzeń, być może, pozbawiając nas literackiego nazwiska na miarę nowego Conrada. W każdym razie ukazujące się teraz nieznane dotychczas listy Bobkowskiego zapowiadają drugą – czy może nazwać to należałoby nieco inaczej – nową jego młodością. (Ze wstępu Włodzimierza Odojewskiego)

koemata | 2013-10-14
Przeczytana: 20 października 2013

niewiele można się z listów dowiedzieć ciekawego o autorze i o Gwatemali, ale jestem dopiero w połowie
co to jest emigracja ?
-dopiero po powrocie z NY coś się zaczyna dziać, pojawiają się obszerne wypowiedzi i opinie
należy ją przeczytać, by poznać punkt widzenia orła emigracji

monika | 2012-11-27
Przeczytana: 30 listopada 2012