Zaburzenia emocjonalne i behawioralne u dzieci

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
9788320031362
zaburzenia, dzieci, emocje
Magdalena

W dzisiejszych czasach określenie ''dziecko sprawiające problemy'' jest używane dość często. W sensie medycznym oznacza to zaburzenia emocjonalne lub behawioralne związane z niektórymi chorobami organicznymi lub istniejące niezależnie od nich. Według danych epidemiologicznych zaburzenia takie dotyczą 15-20% całej populacji dzieci i młodzieży, a liczba ta wydatnie wzrasta. Pierwszym lekarzem, do którego trafia dziecko ''sprawiające problemy'', jest pediatra lub lekarz rodzinny. To właśnie on musi ustalić wstępne rozpoznanie, przeprowadzić diagnostykę różnicową i ewentualnie podjąć decyzję o leczeniu lub skierowaniu dziecka do specjalisty. Ta książka z pewnością mu w tym pomoże.

źródło opisu: PZWL

źródło okładki: PZWL