Wolf's Rain t. 1

Tłumaczenie: Paweł "Rep" Dybała
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wolf's Rain". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Wolf's Rain
83-89505-88-6
manga, dramat
komiksy
Ayumi_Tsukada

Powoli, spokojnie i nieprzerwanie opadające płatki śniegu zamazują i tak już niewyraźny obraz majaczącego na horyzoncie miasta. Miasta otulonego kopułą, nad którą góruje nienaturalnie poskręcana wieża. Biegnące w jego kierunku zakrwawione odciski łap, odciśnięte w bieli śniegu. Należą do białego ... Należą do białego wilka – Kła, który wędruje nieprzerwanie od długiego czasu, wiedziony dziwnym zapachem. Nie jest w stanie sprecyzować, co dokładnie go prowadzi, wie tylko, że jest to niesamowicie ważne. Nie może przeciwstawić się wzywającej go sile. To pierwotny zew, potężniejszy od wszystkiego, co zna. Słyszę głos… Wzywa mnie… Podążaj do Raju!

Arthaniel | 2015-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2015

Gdybym przeczytał tę mangę jako piętnastolatek, pewnie bym się w niej zakochał. Dziś - stwierdzam, że to porządny komiks, niepozbawiony co prawda wad, ale sprawnie napisany, z wyraźnie nakreślonymi bohaterami i jakąś-tam intrygą w tle. Polecam, zwłaszcza tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z mangą. // Ocena dla obu tomów. // Podobno anime jest nieporównywalnie lepsze. Chyba pora nadrobić.

Avarothus | 2015-12-29
Na półkach: Przeczytane, Manga

Anime jest świetne, manga natomiast jest bardzo chaotyczna, wiele wątków zostało w niej pominięte i dzięki temu jest jedynie niezła.

książek: 2028
Monika | 2012-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2012

Sięgając po mangi czy inne historie obrazkowe, często głównie zwracam uwagę na to, jak została wykonana. Zachwycam się kreską, cieniowaniem i sposobem przedstawienia każdej z postaci, czy scenerii, w której się akcja rozgrywa. To niezwykłe ile emocji można przekazać poprzez cienie, kreski... Każda z nich jest ważna i każda z nich spełnia swoją funkcję. Wszystko jest dopracowane. I to, tak naprawdę, chyba najbardziej cenię w mangach- walory estetyczne. Dopiero później fabułę, bo przecież bez żywych bohaterów i ciekawej historii, nawet najpiękniej narysowany komiks nie zachwyca.

Mangę tę miałam już na oku, wcześniej. Skanlacji za bardzo nie lubię. Na szczęście, moja droga Iza, miała ją w swojej biblioteczce (dziękuję Ci po raz kolejny!). Całkiem inaczej czyta się mangę w postaci kodeksowej, niż zeskanowane stronice. Czytanie od prawej do lewej i kontakt fizyczny z czytanym tekstem, jest chyba dla mnie najważniejszy. Nigdy się chyba nie przekonam do książek elektronicznych, chociaż...

phy_ | 2011-10-26

Wydarzenia przedstawione w mandze różnią się fabularnie od wersji animowanej. Seria ma tylko 2 tomy, przez co całość wydaje się chaotyczna, ale nadal układa się w logiczną całość. Atutem jest też bardzo przyjemna dla oka kreska.

Pandemonium267 | 2013-03-19
Przeczytana: 12 grudnia 2012

Ciekawa manga - ładna kreska , ciekawa fabuła - minusem jest niezgodność z filmem (książka na podstawie filmu) oraz zbyt krótko przedstawiona akcja

Katherine | 2014-05-27

Zaciekawiła mnie postać kła (kiby) - taka mroczna i tajemnicza

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Fragmenty:
• „Jeśli żałując własnego życia, bojąc się odnieść rany, zaprzestaniesz poszukiwań, to fakt, że w ogóle żyjesz, traci wszelki sens”.
• „Jeśli pozwolimy im wejść, runą niebiosa. Zebrane spod tego niebiosa kwiaty zwiędną. A wraz z nimi zniszczeją gdzieś ci, którzy je zerwali”.

paula1996 | 2012-01-21

anime bardzo mi się podobało mam nadzieję że książka też jest świetna

Kohle | 2016-11-26
Przeczytana: 26 lipca 2016