Wolf's Rain t. 1

2004-11-01
2003-01-01
Paweł Dybała
manga dramat

Mam wrażenie, że u nas w kraju ta seria była mocno niedoceniona. Mało kto ją czytał po angielsku.

No takie trochę niezrozumiałe, ale na tyle dobrze aby przekonać się o winie ludzi, ślepoty i głupoty. Jak zwykle dramat, bo do takich mnie ciągnie najczęściej (co poradzić).
Ciężko stwierdzić czy manga została napisana po anime czy przed, ale po opisach mogę się domyślać że szybko po anime została przelana na mangi.
Ogólnie w pierwszym tomie ciężko zrozumieć o co chodzi, nie ogarnęłam bo jest tu lekki bałagan, człowiek się też męczy jak wprost nie pokazują kto mówi i trzeba się domyślać.. nie wiem, bo nie oglądałam anime, ale wydaje mi się że mogły być tu lekkie błędy ortograficzne, w każdym razie, mały bałagan jest w mandze. Posiadam jeszcze 2 tom więc zobaczymy co dalej będzie.
No i z zasady czytam najpierw mangę, a potem oglądam anime, tak samo chciałam zrobić z Wolf's Rain, ale skoro manga wyszła później to mogę bez problemu zacząć anime, jednakże raczej będę na razie kontynuowała mangę.
No i świat jest dziwny, nie za bardzo lubię takich postapokalitycznych światów, ciężko na takim świecie przeżyć, widać od razu że mroczna saga i pewnie melancholia będzie po skończeniu mangi, ale na klatę to trzeba przyjąć.

Ogólnie w pierwszym tomie ciężko zrozumieć o co chodzi,...

Manga Wolf's Rain to adaptacja kultowego anime o tym samym tytule. Niestety, seria liczy sobie zaledwie dwa tomy. Na tak ograniczonej przestrzeni opowiedzenie zawiłej historii zawartej w 23 odcinkach anime jest, oczywiście, niemożliwe. Dlatego twórcy mangi są kreatywni i wykorzystują świat przedstawiony w anime, aby opowiedzieć własną historię.

Pełna recenzja: https://youtu.be/rQ4btJxWRJU

Pełna recenzja:...

zbyt patetyczna

zbyt patetyczna

Anime jest świetne, manga natomiast jest bardzo chaotyczna, wiele wątków zostało w niej pominięte i, dzięki temu, jest jedynie niezła.

Gdybym przeczytał tę mangę jako piętnastolatek, pewnie bym się w niej zakochał. Dziś - stwierdzam, że to porządny komiks, niepozbawiony co prawda wad, ale sprawnie napisany, z wyraźnie nakreślonymi bohaterami i jakąś-tam intrygą w tle. Polecam, zwłaszcza tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z mangą. // Ocena dla obu tomów. // Podobno anime jest nieporównywalnie lepsze. Chyba pora nadrobić.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

Zaciekawiła mnie postać kła (kiby) - taka mroczna i tajemnicza

Zaciekawiła mnie postać kła (kiby) - taka mroczna i tajemnicza

Ciekawa manga - ładna kreska , ciekawa fabuła - minusem jest niezgodność z filmem (książka na podstawie filmu) oraz zbyt krótko przedstawiona akcja

Fragmenty:
• „Jeśli żałując własnego życia, bojąc się odnieść rany, zaprzestaniesz poszukiwań, to fakt, że w ogóle żyjesz, traci wszelki sens”.
• „Jeśli pozwolimy im wejść, runą niebiosa. Zebrane spod tego niebiosa kwiaty zwiędną. A wraz z nimi zniszczeją gdzieś ci, którzy je zerwali”.

Fragmenty:

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Sięgając po mangi czy inne historie obrazkowe, często głównie zwracam uwagę na to, jak została wykonana. Zachwycam się kreską, cieniowaniem i sposobem przedstawienia każdej z postaci, czy scenerii, w której się akcja rozgrywa. To niezwykłe ile emocji można przekazać poprzez cienie, kreski... Każda z nich jest ważna i każda z nich spełnia swoją funkcję. Wszystko jest dopracowane. I to, tak naprawdę, chyba najbardziej cenię w mangach- walory estetyczne. Dopiero później fabułę, bo przecież bez żywych bohaterów i ciekawej historii, nawet najpiękniej narysowany komiks nie zachwyca.

Mangę tę miałam już na oku, wcześniej. Skanlacji za bardzo nie lubię. Na szczęście, moja droga Iza, miała ją w swojej biblioteczce (dziękuję Ci po raz kolejny!). Całkiem inaczej czyta się mangę w postaci kodeksowej, niż zeskanowane stronice. Czytanie od prawej do lewej i kontakt fizyczny z czytanym tekstem, jest chyba dla mnie najważniejszy. Nigdy się chyba nie przekonam do książek elektronicznych, chociaż kto wie...? :) W każdym bądź razie, sięgnęłam po tę mangę, słysząc wiele dobrego. Pozytywne opinie, które słyszałam nie były wcale przesadzone. Znalazłam kolejną mangę, która wciąga mnie od pierwszych stronic!

"Wolf's Rain" to manga opowiadająca historię wilków, które aby zmylić ludzi (najczęściej nastawionych do nich agresywnie) zmieniają swoją postać na ludzką. wilki te, żyjące pośród ludzi, dziwnym zbiegiem okoliczności trafiają do Miasta Północy, gdzie zwabieni przez Kwiat Księżyca wpadają w tarapaty. Gdy Kwiat Księżyca opuszcza miasto, podążają za nim, szukając mistycznego Raju...

"Wolf's Rain" wciąga od pierwszych stronic. Świetnie narysowana, świetnie skomponowana. Urzekła mnie postaciami, które w trafny sposób, poprzez swój wygląd oddają charakter. Klimat mangii ukształtowany przez wartką akcję i doskonale dobrane postaci urzekły mnie. Co prawda to tylko pierwszy tom, historia dopiero się rozpoczyna, ale już wiem, że sięgnę po następny tom. Zanim powstała manga, można było obejrzeć anime o tym samym tytule. Przyznam szczerze, że jeszcze nie widziałam. Przeczuwam jednak, że niedługo się to zmieni.

Jednym z minusów jest tłumaczenie imion głównych bohaterów. Ja rozumiem, że imiona typu: Kieł, Pazur itp. są doskonałym odniesieniem, ale mnie osobiście troszkę irytowały.

Jest coś niezwykłego w tej historii, coś co sprawia, że jak się już zaczęło czytać, nie można przerwać bez skończenia. Ten, kto czytał, zrozumie.

Moja ocena: 5

Gorąco polecam :)
[http://anty---materia.blogspot.com/2012/06/wolfs-rain-tom-1-keiko-nobumoto.html]

• Manga
  • Mangi