Nigdy nie jedz sam, czyli sekrety sukcesów w biznesie

Wydawnictwo: Difin
biznes, finanse

Książkę można określić jako poradnik dla ludzi, którzy chcą odnieść sukces w biznesie. Jest ona jednak zupełnie niepodobna do innych tego rodzaju opracowań. Autor nie odwołuje się do kalkulacji ekonomicznych, znajomości rynków, umiejętności negocjacji. Pisze po prostu o tym, jak postępować, aby nawiązywać pożyteczne, owocne kontakty z ludźmi, którzy ułatwią osiągnięcie sukcesu ? i słusznie zauważa, że pomocni ludzie to na ogół tacy, którym ktoś też pomógł w życiu. To nastawienie określa mianem budowania relacji, tworzenia sieci ? i radzi, jak tego skutecznie dokonać. Nie jest to jeszcze jeden przemądrzały poradnik, to barwna, pełna anegdot i opisów niecodziennych wydarzeń opowieść. Obok znanych osób ze świata biznesu i polityki, autor odwołuje się do losów i strategii postępowania wielkich postaci historycznych, Abrahama Lincolna i Benjamina Franklina czy ? spośród bardziej współczesnych ? Billa Clintona i Dalaj Lamy. Odkryłem, że jedzenie znacznie ułatwia rozmowę ? pisze Keith Ferrazzi, skądinąd znawca win, restauracji i miłośnik gotowania. I zaraz dodaje Zdałem sobie sprawę, że bieda to nie tylko brak źródeł pieniędzy, ale raczej brak kontaktów z ludźmi, którzy mogą ci pomóc zrobić coś więcej dla samego siebie.

Marcin Janusz | 2010-08-30
Na półkach: @ Biznes, Przeczytane
Przeczytana: luty 2010

Kartkując w księgarni szukałem czegoś świeżego, bo ostatnio dostrzegam, że wszystkie książki tego typu są jedynie minimalną modyfikacją czegoś co już czytałem (m.in. B.Tracy`ego i jemu podobnych)... i ta pozycja ma kilka ciekawych sugestii i punktów widzenia. Warta przeczytania.

Wiktor Tkaczyk | 2016-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2016

w przypadku większości "dzieł" tego typu już po kilkunastu stronach można ulec wrażeniu, że autor w kółko pisze to samo. "Nigdy nie jedz sam" również podlega tej zasadzie, jednak dopiero po przeczytaniu połowy ponad trzystustronicowej książki

Edwin | 2017-01-29
Krystyna | 2016-12-01