Nauka logicznego myślenia

Being Logical: A Guide to Good Thinking
83-7404-203-6
logika, myślenie
poradniki

Profesor McInerny uczy, jak korzystać z logiki w codziennym życiu. Książka - napisana językiem przystępnym, zrozumiałym dla laika - składa się z krótkich rozdziałów, które opierają się jeden na drugim, tworząc spójny wstęp do jasnego i skutecznego rozumowania.

Angie | 2012-09-13
Przeczytana: 13 września 2012

Książka krótka, momentami była dla mnie ciężka i język nie do końca łatwy, aczkolwiek pierwszy i ostatni rozdział, wg mnie, do wykucia na pamięć - konkretnie pokazuje jak praktycznie każdy człowiek popełnia podstawowe błędy logicznego myślenia, od polityków, ekspertów, po zwykłych obywateli. Często miałam odczucie irracjonalności czyjeś wypowiedzi, ale nigdy nie byłam w stanie konkretnie wskazać co jest nie tak, książka ta dała mi potwierdzenie moich przeczuć i wyjaśniła co w tych zdaniach nie było logiczne. Środek książki, miałam wrażenie, mówił o rzeczach oczywistych i pewnych treściach przedstawianych w szkole podstawowej, można powtórzyć, wg mnie, ale te dwa rozdziały od deski do deski przeczytać i wziąć do serca.

Mateusz | 2016-02-09
Przeczytana: 29 lipca 2016