Po złote runo

Seria: Naokoło Świata
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Gull og grönne skoger
Honorka22

Kaare Gulbransen był nawet na norweską miarę włóczęgą nie z tej ziemi. Szukał guza i zarobku w kotłowni okrętu, na szerokich pampasach Argentyny, w puszczach Boliwii, na Wyspie Jana Mayena; leczył chorych w Abisynii, kopał złoto w Kenii, polował na krokodyle nad rzeką Douma. Kiedy ciężka choroba zmusiła go do porzucenia pogoni za przygodą, opowiedział o swych szalonych przygodach w książce "Po złote runo".

źródło opisu: Nota Wydawcy

książek: 1991
Renax | 2013-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2013

Bardzo się cieszę, że mogę napisać pierwszą - na tym portalu - opinię o tej książce. Czuję się troszkę przez to jak Gulbransen: jak pionierka.
Ale do rzeczy. Książkę zakwalifikowałam do kilku półeczek: podróżnicze, biograficzne i seria "Naokoło Świata'. Bo taka jest ta książka: opowieść opowieść o życiu autora, pełnym przygód, pionierskim, kontrowersyjnym, ale prawdziwym. Autor to obieżyświat, wędrowna dusza, który zadaje kłam naszemu pokoleniu, sądzącemu, że w naszych czasach dopiero potrafimy być wolni. 3 kontynenty, ciągłe zmaganie się z losem, kilka zawodów w sensie wykonywanej pracy, ale i zawodów życiowych - rozczarowań. Gdzie on nie był i czegóż nie doświadczył!!!!!! Wiele z jego wyborów życiowych uważam - jako czytelniczka (a raczej słuchaczka audiobooka) za kontrowersyjne: takich jak polowania na zwierzęta czy pozostawienie żony z małym dzieckiem i wyruszenie w świat. Ale mam wrażenie, że narrator z założenia nie koloryzuje, nie upiększa, przyznaje się do porażek, do...

Roman Dłużniewski | 2016-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2016

Dla wszystkich miłośników Halika i Martyny Wojciechowskiej. Książka może niezbyt pasjonująco napisana, ale na pewno warto ją przeczytać.

Artur Schodziński | 2013-12-05
Na półkach: Przeczytane, 2013