Pod biegunem kwitną kwiaty

Tłumaczenie: Józef Giebułtowicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Naokoło Świata". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Nord for det öde hav
zima, lód. Svalbard
literatura faktu
Honorka22

Autorka, żona gubernatora Svalbardu, przedstawia życie mieszkańców w jednym z podbiegunowych miasteczek.

źródło opisu: Opis autorski

Anaesz | 2014-12-21
Przeczytana: 20 grudnia 2014

Historia powojennego Svalbardu widziana oczami kobiety która nie lubi zimy i zimna a która trafia do tej niegościnnej krainy za sprawą miłosci do mężczyzny. Jako żona gubernatora Svarbaldu poznaje blaski i cienie życia pod biegunem. Kocha a jednoczesnie chce uciec z tego miejsca. Książka przytacza wiele ciekawych histori z życia Svalbardu, ludzi zamieszkujących te wyspy, ich pracy,chwil radości i tragedii. Autorka zgrabnie opisuje wszystko co działo się przez 7 lat jej pobytu oraz wcześniejsze losy tych okolic. To najlepsza książka o Spitsbergenie jaką czytałam. Polecam.

dagg | 2010-12-15
shadow_mp | 2016-10-15
aneczka985 | 2016-10-09
pandemonia | 2016-10-09
    Miłość Safini
    Arkady Fiedler, Melchior Wańkowicz, Olgierd Budrewicz, Karen Blixen, Bogdan...