Żubr Pompik. Letni zmierzch i inne opowieści

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Żubr Pompik, Biblioteka Przedszkolaka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Aksjomat
978-83-7118-894-7
Barbara

Żubr Pompik i jego mała siostrzyczka Polinka to wyjątkowa para- interesuje ich wszystko, co dzieje się w lesie. Pompik jest cierpliwy i potrafi godzinami rozmyślać, natomista Polinka woli działanie połączone z bieganiem, fikaniem i podskakiwaniem. Dzięki temu doskonale się uzupełniają i potrafią rozwikłać każdą leśną zagadkę: tajemnicę zgubionego poroża, krecich kopców i dziwnych śladów na śniegu. A że przy okazji mają mnóstwo zabawy? Tym lepiej!

Wkp | 2016-06-24

LATO JEST ŻUBRZE!

Przesympatyczny żubr Pompik powraca we wznowieniu trzeciego tomu jego przygód. Jak zawsze na czytelników, tak tych młodszych, jak i starszych, czeka całe mnóstwo wspaniałej zabawy, wypełnionej ciekawostkami i faktami z życia zwierząt i całą masą uroczych ilustracji w wykonaniu samego autora, znanego twórcy komiksowego, Tomasza Samojlika.

W puszczy nastaje nowa pora roku, lato. Żubr Pompik, syn Porady i Pomruka, jest dzieckiem wciąż nieco słabowitym, jako że przyszedł na ten świat zbyt późno, ale nadrabia to swoją ciekawością świata. Jednak to jego siostra Polinka wykazuje nie tylko co najmniej równie wielkie zainteresowanie wszystkim, co ją otacza, ale przede wszystkim udowadnia jak nieskończone posiada siły w realizacji swoich poznawczych celów. Teraz gdy puszcza przeżywa nowa porę roku, znów do odkrycia jest wiele rzeczy, których nie miały do zaoferowania zima i wiosna. Zaskrońce, koszatka, ryjówki, łosie, krety… Każdy mieszkaniec lasu ma swoje sekrety, które...

Kiti | 2016-07-03

,,Żubr Pompik" to seria autorstwa Tomasza Samojlika, doktora nauk biologicznych, który w wolnych chwilach zajmuje się pisaniem książek dla dzieci i młodzieży oraz rysowaniem komiksów.

Obie części - ,,Zapach wiosny" i ,,Letni zmierzch" opowiadają o przyrodzie i zwierzętach, które otaczają rodzinę żubrów - rodziców oraz ich dzieci - Pompika i Polinkę. Cała fabuła jest przedstawiona na zasadzie odkrywania przez maluchy nowych miejsc i poznawania nowych leśnych stworzeń. Nie mam pojęcia dlaczego, ale obie książeczki kończą się rozdziałem/dwoma zimy. Moim zdaniem, jest to niepotrzebne zamieszanie, skoro książeczka opowiada o wiośnie/lecie.

Gdy po raz pierwszy zobaczyłam te książeczki i rozpoczęłam lekturę pierwszej z nich, nie byłam do nich specjalnie przekonana. Z każdym kolejnym rozdziałem jednak nabierałam do serii coraz większego zaufania i z czystym sercem muszę przyznać, że ,,Letni zmierzch" zawładnął moim sercem. Pompik jest pocieszny, ale to Polinka sprawia, że wciąż chce się...

apolonina | 2016-10-02
Przeczytana: 2016 rok