Kobiety na czele mafii

Tłumaczenie: Elżbieta Żelazna
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Niezwykłe losy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Philip Wilson
Mafia women
83-7236-126-6
literatura faktu
karasuhebi

Pupetta Maresca pierwsze dziecko urodziła w więzieniu, gdy odsiadywała wyrok za zabójstwo. Anna Mazza, czarna wdowa, trzynastoletniemu synowi dała pistolet i kazała zabijać. Angell Russo, babcia Heroina, nawet najmłodsze wnuczęta zmuszała do handlu narkotykami. Kobiety przejmują w mafii rolę wiodącą: zabijają w odwecie, handlują bronią, ściągają haracze, piorą brudne pieniądze z biznesu...

Kobiety przejmują w mafii rolę wiodącą: zabijają w odwecie, handlują bronią, ściągają haracze, piorą brudne pieniądze z biznesu narkotykowego.
Przede wszystkim o takich kobietach jest ta książka. O żonach, matkach, siostrach i córkach, które zastępują mężczyzn w ich tradycyjnie dotąd pełnionych w mafii rolach, i rządzą Kamorrą, Cosa Nostrą, 'Ndranghetą.
Traktowane do tej pory jako towarzyszki życiowe mężczyzn, pozostające w ich cieniu, przemówiły wreszcie głosem prawdziwych przywódczyń, pokazały twardą i bezwzględną twarz. Gdyby nie działały w kręgach zbrodniczej organizacji, można by je podziwiać za niezwykłą odwagę, inteligencję i determinację w dążeniu do celu. Chociaż są piękne, drobne, delikatne - bywają groźniejsze od potężnych mężczyzn.
Jest jeszcze inna strona mafii. To nie tylko zbrodnia, władza i pieniądze. To często przeznaczenie, brak wyboru, życie w ciągłym strachu.

Alexa_Marie | 2015-06-17
Sidance | 2015-01-07