Zemsta zabójcy z Tokio

Tłumaczenie: Witold Nowakowski
Cykl: John Rain (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Hard Rain
rain, barry, eisler, yakuza, tokio, zabójca, zemsta
karasuhebi

John Rain, amerykańsko-japoński płatny zabójca, zamierzał zniknąć na dobre i opuścił Tokio, które stało się dla niego zbyt niebezpieczne. Ale wraca, gdy dostaje nowe zlecenie: zlikwidować bezlitosnego gangstera yakuzy. Lecz tym razem trafia na równego sobie przeciwnika. I w sam środek bezwzględnej walki mafii, policji i CIA. Przyjaciele okazują się wrogami, prawda kłamstwem, miłość zdradą. A w pojedynku dwóch zabójców Rain musi okazać się lepszy, jeśli chce przeżyć i dokonać zemsty.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2007

źródło okładki: www.wydawnictwoamber.pl

Kias | 2014-10-18

Książkę kupiłam na wyprzedaży, głównie ze względu na obecność słowa "Tokio" w tytule. Nie wiedziałam nawet, że jest to drugi tom. Cóż... nie przysparzało to wielkich trudności ze zrozumieniem książki. Jedynym minusem takiego stanu rzeczy był brak głosu w mojej głowie mówiącego "Ach to ten!" gdy pojawiała się jakaś postać. Mimo to bardzo łatwo i szybko dało się zrozumieć sytuację, a wątki z poprzedniej części były przypominane w tej. Ogółem wielki +
Sam opis Tokio jako miejsca akcji, pomysł na scenerię i pomysł przestrzeni w której rozrywają się akcje trochę mnie rozczarował. nie jestem w prawdzie ekspertem odnośnie japońskich przestępstw jednak to co było zaprezentowane tu wydawało mi się w pewnym stopniu... zbyt amerykańskie. Choć mimo to trzeba przyznać, że autor poszczycił się o kilka typowo japońskich "smaczków". Co, w moim odczuciu bardzo podniosło stronę techniczno-kulturową książki.
Sam bohater nie wyróżnia się chyba niczym szczególnym, nie wybija z tłumu większości...

AKUMAnoTSUBASA | 2013-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2013

Właściwie, to kupiłam tą książkę ze względu na to, że w tytule jest "Tokio" i nie żałuję kupna.
Bardzo szybko i przyjemnie się czyta, a przede wszystkim książka jest strasznie wciągająca.

Cochise | 2014-09-07
Przeczytana: 07 września 2014

Niezbyt wciągająca,choć ciekawie opisane Tokio.

Froszti | 2016-03-07
Assire | 2015-11-16