zarządzanie długiem publicznym Teoria i praktyka Państw Unii Europejskiej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
biznes, finanse

Dług publiczny, a w szczególności zadłużenie instytucji rządowych, stanowi obecnie jeden z najważniejszych obszarów analiz finansów publicznych na całym świecie.Autorka prezentuje kompleksowe ujęcie zarządzania długiem publicznym we wszystkich 27 krajach Unii Europejskiej od 2004 roku. Książka ma formułę podręcznika akademickiego, w którym, oprócz zbiorczej analizy problemu, przedstawiono indywidualne przykłady rozwiązań stosowane w poszczególnych państwach.Najważniejsze zalety książki:syntetyczne ujęcie problematyki zarządzania zadłużeniem władz centralnych oraz rynkiem skarbowych papierów wartościowych, analiza zagadnienia w ramach aktualnego stanu struktury geograficznej UE od momentu pierwszego rozszerzenia UE w 2004 roku, najciekawsze przykłady indywidualnych doświadczeń poszczególnych krajów UE, klarowna struktura książki, zbiorcze tabele, schematy, wykresy, pytania kontrolne i problemy do dyskusji na końcu każdego rozdziału, indeksy: rzeczowy, skrótów, nazwisk, bogata bibliografia mało znana w Polsce.Książka kierowana jest do studentów uczelni ekonomicznych do przedmiotów: zarządzanie długiem publicznym, pieniądz i rynek, mechanizm rynku instrumentów skarbowych, finanse publiczne, polityka budżetowa, a także do szerokiego grona praktyków z instytucji publicznych i komercyjnych oraz inwestorów na rynku skarbowych papierów wartościowych.

Adrian | 2016-11-21
Na półkach: Posiadam, Chcę przeczytać