Wielka gra: Rzecz o Konkursach Chopinowskich

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
muzyka
hunter

mistan | 2015-03-13

Cudowna książka, tak jak cudownie opowiadał Jerzy Waldorff. Był on zarówno wspaniałym krasomówcą, jak i potrafił pisać w równie ciekawy sposób. Książka w połowie opowiada o losach Chopina, w połowie opisuje konkursy, ale nie w suchy, statystyczny sposób, ale pełen anegdot i dygresji. Książka powstała w PRL pod cenzurą, więc o okresie powojennym autor nie mógł napisać, tego co naprawdę myśli. A jednak pojawia się trochę zawoalowanej krytyki. O życiu muzycznym przedwojennej Warszawy nie wypowiada się zbyt dobrze, co było dla mnie zaskoczeniem. Wiele ciekawych, nieznanych szerzej faktów i anegdot z życia Chopina i konkursów.

jarkiz | 2015-11-08

Czytałem ją dawno, ale zapamiętałem jako wspaniałą dokumentację konkursów chopinowskich od początku ich powstania.Waldorff to wspaniały "gawędziarz" więc Jego książki czyta się lekko.

babidi1992 | 2015-03-29
Na półkach: Epika, Przeczytane, Reportaże