Ciach go smykiem!

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Muzyka Moja Miłość". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Muzyczne
muzyka, felieton
hunter

"Ciach go smykiem!" to wybór najcelniejszych artykułów Jerzego Waldorffa, publikowanych głównie na łamach tygodnika "Świat" w latach 1957-69. Pisane "na gorąco", dyktowane aktualnością chwili i właściwą Waldorffowi pasją doraźnego działania - ukazują raz jeszcze autora jako bezkompromisowego bojownika o to, co uważa za słuszne i ważne. I choć po latach wiele spraw i bojów przebrzmiało, zawsze tak samo zaciekawia i rozgrzewa ostre, zaskakujące i błyskotliwe pisarstwo nieugiętego Waldorffa.

źródło opisu: Polskie Wydawnictwo Muzyczne, 1972

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

szfagree | 2011-01-15

„Ciach go smykiem” to zbiór felietonów, jednych z najcelniejszych artykułów Jerzego Waldorffa, publikowanych między innymi na łamach tygodnika „Świat” w latach 1957-1969. Jak głosi tylna okładka „Pisane na gorąco, dyktowane aktualnością chwili i właściwą Waldorffowi pasją doraźnego działania…” Waldorff nie sili się na kompromis – walczy twardo o swoje idee. Wdało mu się połączyć ze sobą dziennikarstwo i muzykę stwarzając jedyny i niepowtarzalny zawód krytyka muzycznego. Niepowtarzalny, bo nie ma i nie będzie drugiego Waldorffa na tym świecie. Czytając go często śmieje się głośno z błyskotliwych uwag. Jego doskonały styl, trafność porównań i prawdziwy talent narracyjny wciąż mnie zadziwiają. Waldorff bogato przytacza fakty i szczegóły nie tylko z zakresu muzyki, ukazując swoją erudycję i prawdziwe zainteresowanie światem. Jest dla mnie wzorem dziennikarza, który oprócz sensacji, gwałtów i morderstw potrafi dostrzec tak bardzo zapomniane w dzisiejszych czasach piękno.

pestka | 2013-02-16
anawa | 2013-02-11