Konserwacja i rewaloryzacja architektury w środowisku kulturowym

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Politechniki Wrocławskiej
978-83-7493-307-0
Inne
kaja_kicia

Wielokrotnie wznawiana książka Edmunda Małachowicza to doskonały, bogato ilustrowany podręcznik do nauki konserwacji i rewaloryzacji architektury. Omówiono w niej następujące zagadnienia: zarys rozwoju pojęcia ochrony; środki działania mające na celu ochronę zabytków; podstawy teoretyczne i zawodowe konserwatorstwa, praktyka konserwatorska (rodzaje i zakres prac: zabezpieczenia, odsłonięcia, rekompozycji, konserwacji, restauracji, przemieszczenia, reintegracji, integracji, odbudowy, restytucji, rozbudowy, rekonstrukcji);technologia i zasady prac konserwatorskich w budownictwie; konserwacja detalu i wystroju plastycznego; rewaloryzacja zabytkowych zespołów miejskich;ochrona i rewaloryzacja krajobrazu kulturowego; ochrona zabytków militarnych i przemysłowych.

Hubert | 2013-03-25
kaja_kicia | 2010-11-17