Portret artysty z czasu dojrzałości

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
832071253X
opowiadanie
hunter

"Portret artysty z czasu dojrzałości" ukazał się w 1987 r. w Niezależnej Oficynie Wydawniczej "Nowa". Składa się z niespełna trzydziestu opowiadań i jest próbą pokazania biografii człowieka pięćdziesięcioletniego, ze szczególnym uwzględnieniem jego osobistych relacji z tak zwaną władzą. Pamięc narratora sięga lat okupacji niemieckiej, wędrujemy wraz z nim przez lata powojenne, czas stalinizmu,...

Pamięc narratora sięga lat okupacji niemieckiej, wędrujemy wraz z nim przez lata powojenne, czas stalinizmu, przełom październikowy, następne fazy życia w PRL-u - aż do teraz.

źródło opisu: http://www.antykwariatnws.pl/

źródło okładki: http://literacki24.pl/

Agata_Adelajda | 2015-03-31
Na półkach: 2015, Przeczytane

Zbiór opowiadań-wspomnień. Często bez konkluzji. Język potoczny, łatwy w odbiorze, ale treść, którą zapomni się po miesiącu. Chyba trafiłam na słabszą cześć prozy Nowakowskiego. Niemniej jednak chyba na Portrecie poprzestanę.

Konkwistadorrr | 2013-01-08
Przeczytana: 2003 rok

Czytane bardzo wiele lat temu przeze mnie, ale do dziś ten zbiór opowiadań pamiętam, ale bardzo mało szczegółów. Auto moim zdaniem ma świetny język, czyta się to bardzo szybko, ale poruszane są ważne treści, wartościowe. Czas i miejsce opowiadań to lata po 1945 roku o ile dobrze pamiętam czyli socjalizm w Polsce. Czas, którego autor miło (co najmniej) nie wspomina. Poza tym należy tu zaznaczyć, że Andrzej Nowakowski to człowiek, który bardzo sobie ceni Polskę Międzywojnia. Mocno polecam.

AnnaPawlak | 2015-12-04
Ewelina Majkowska | 2015-06-01