Nazywam się... Antoine de Saint-Exupéry

Seria: Nazywam się...
Wydawnictwo: Media Rodzina
Me llamo... Saint-Exupéry
Róża_Bzowa

„Być może moje nazwisko nic Wam nie mów. Ale jestem pewny, że wielu z was zna moje najsławniejsze dzieło – „Małego Księcia”. Jeśli nie, to od razu pobiegnijcie do kogoś dorosłego i poproście, żeby kupił Wam tę książkę. Tylko uważajcie, żeby nie zatrzymał jej dla siebie. Nie ma się co dziwić. Wielu dorosłych uwielbia tę opowieść, gdyż przypomina im o tym dziecku, którym kiedyś byli.”

źródło opisu: Wydawnictwo Media Rodzina, 2006

źródło okładki: http://shop.mediarodzina.com.pl/catalogue/book/id/...»

allison | 2012-07-15
Przeczytana: 13 lipca 2012

Książkę kupiłam mojej jedenastoletniej chrześnicy, która jest fanką "Małego Księcia". Zaczęłam przeglądać, ale skończyło się na tym, że przeczytałam od deski do deski (i to z wielką przyjemnością).

Narratorem jest tytułowy bohater, który w sposób prosty, komunikatywny, ale i piękny pod względem literackim, opowiada czytelnikom o swoim życiu, o twórczości, wielkich pasjach.

Książka adresowana jest do dzieci, ale przeczytać ją może każdy. Dobrze jest przypomnieć sobie losy pisarza, którego większość kojarzy z "Małym Księciem", ale który napisał także takie wybitne książki jak "Ziemia, planeta ludzi" czy "Pilot wojenny".

Całość jest ciekawie ilustrowana, a ilustracje współgrają z lekkim stylem opowieści.
Na końcu książki zamieszczone jest kalendarium życia pisarza, połączone przejrzyście z najważniejszymi wydarzeniami historycznymi i kulturalnymi w Europie i na świecie.

Polecam z czystym sumieniem! Naprawdę warto kupić tę niecodzienną biografię małym i młodym czytelnikom,...

Mylengrave | 2013-02-10

Bardzo edukacyjne przedstawienie postaci autora Małego Księcia młodym czytelnikom, polecam jako wprowadzenie do lektury.

Anka | 2012-06-30

Bardzo piękna lektura, świetnie ukazuje ważne wartości w życiu człowieka. Polubiłam ją już po pierwszych kilku stronach ;)

Beata Loch | 2012-06-25

kocham ta ksiazke ma 2 egzemplarze, a najpiekniejsze jest to ze za kazdym razem interpretuje ja inaczej:-)

Ewelina | 2012-07-02

Znakomita. Oczywiste jest to, że jest popularna i wszędobylska, ale uwielbiam do niej wracać po stokroć.

Marta Żochowska | 2012-07-25

Nie wiem czym tu się zachwycać. Nie mówię, że jest zła. Jest dobra, ale nic ponad to.

anetusiaaa | 2012-04-26

Mi się nie podobała . Nie wem czemu . Ale zmusza do głębszych przemyśleń

Netii | 2012-09-23

jedyna książka, której jestem w stanie dać maksymalną ocenę :)

Spinka | 2016-01-04
Przeczytana: 28 lutego 2012

Myślę, że nawet fajna. Taka interesująca.
Gorąco polecam

dona | 2012-03-04

Co tu dużo pisać??? Kocham Małego Księcia...