Egzystencjalizm

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Existentialism
filozofia i etyka
Raptozaur

Egzystencjalizm jest jednym z wiodących nurtów w filozofii XX wieku. Co dokładnie określa się mianem „egzystencjalizmu”? Filozofię? Literaturę? Kogo możemy nazwać egzystencjalistą? Co łączy myślicieli z tego kręgu? Dlaczego filozofia ta wciąż cieszy się ogromną popularnością? Właśnie na te pytania stara się odpowiedzieć Mary Warnock. Ukazuje ona rozwój egzystencjalizmu od strony problemowej i historycznej. W swoich rozważaniach podważa potoczne opinie, według których prąd ten był zjawiskiem typowo francuskim. Dlatego też czytelnik znajdzie tu również bardzo ciekawe omówienia myśli niemieckiej. Autorka w sposób jasny wyłuszcza problematykę filozoficzną, nie popadając w uproszczenia. Żywo dyskutuje z Nietzschem, Kirkegaardem, Merleau-Pontym, Husserlem, Heideggerem i Sartre'em.

źródło opisu: www.proszynski.pl

źródło okładki: www.proszynski.pl