Człowiek i transcendencja

Wydawnictwo: Znak
978-83-240-0897-1
filozofia i etyka
Raptozaur

Wznowienie zbioru rozpraw i esejów filozoficznych, drukowanych wcześniej głównie w miesięcznikach „Znak” i „W drodze”. Autor zajmuje się głównie filozofią Boga i fenomenologią, jest znawcą francuskiej myśli religijnej. Spora część tekstów dotyczy właśnie francuskich klasyków, np. Paula Ricoeura i Gabriela Marcela. Tematami esejów są m. in.: poszukiwanie sensu życia, przeżywanie wolności i źródła poznania Boga.

Tomasz Kwasik | 2014-06-07
jatymyoni | 2014-02-10