Fotografujemy. Jak się ustrzec błędów!

Wydawnictwo: POLUTZ
83-921819-0-5
fotografia
hobby
A--

Fotografujemy : jak się ustrzec błędów! : niezbędnik fotoamatora 1. Część podstawowa, poświęcona błędom i temu, jak się ich ustrzec. Zawiera opisanie bardzo często popełnianych błędów i wskazówki, jak ich uniknąć. Omawiane błędy są najczęściej wspólne dla fotografii tradycyjnej i cyfrowej (książka jest wiec przeznaczona również dla amatorów tej pierwszej), jednak gdy są specyficzne dla...

Fotografujemy : jak się ustrzec błędów! : niezbędnik fotoamatora

1. Część podstawowa, poświęcona błędom i temu, jak się ich ustrzec. Zawiera opisanie bardzo często popełnianych błędów i wskazówki, jak ich uniknąć. Omawiane błędy są najczęściej wspólne dla fotografii tradycyjnej i cyfrowej (książka jest wiec przeznaczona również dla amatorów tej pierwszej), jednak gdy są specyficzne dla którejś z nich, omówione są oddzielnie - ze wskazaniem, gdzie występują - bądź podane są różnice między nimi.

2. "Rozszerzony słowniczek terminów fotograficznych", o objętości 40 stronic, soczysty treścią. Taka miniencyklopedia, czy minileksykon, który stanowi poniekąd ODRĘBNĄ całość, poradnik dla początkującego fotoamatora (zawarte więc są w książce niejako dwa poradniki)

3. "Dodatek na dziś: Cyfra czy analog?". Niektórzy nadal preferują tradycyjną fotografię na materiał światłoczuły, więc dylemat ten jest nadal na czasie, co - mówiąc nawiasem - łatwo zauważyć miedzy innymi na internetowych forach fotograficznych.

4. "Zdjęcia i komentarze". Zawiera na 20 rozkładanych podwójnie stronicach 58 zdjęć, wykonanych głównie przez amatorów, między innymi uczestników internetowych forów fotograficznych, jak i profesjonalnego fotografa, oraz komentarze do nich. Fotografie nie ograniczają się li tylko do zdjęć ilustrujących błędy fotograficzne; część z nich między innymi "zagrzewa" także do poszukiwań twórczych, poszerzania percepcji rzeczywistości zewnętrznej, jak też szukania indywidualnych sposobów jej widzenia oraz kreowania. Nie wszystkie zdjęcia są umiejscowione na stronicach w kolejności ich numeracji - z pożytkiem dla atrakcyjności kolumn, choć jedynie minimalnym uszczerbkiem dla przejrzystości wykładu.

paperCUT | 2013-07-09
stasia93 | 2013-02-12