Wszechświat cząstek

Tłumaczenie: Ewa Skrzypczak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Problemów". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Вселеннаяа частиц
popularnonaukowa
Remi Lew

Książka opisuje nie tylko - jak na lata siedemdziesiąte minionego wieku - najnowsze zdobycze fizyki cząstek elementarnych i astrofizyki, ale również odpowiada na często ostatnio powtarzane pytanie: po co i czy warto wkładać tak wielki wysiłek w badania fizyczne? W książce bardzo przystępnie przedstawiono przedmiot zainteresowania współczesnej fizyki cząstek elementarnych: podstawowe siły...

W książce bardzo przystępnie przedstawiono przedmiot zainteresowania współczesnej fizyki cząstek elementarnych: podstawowe siły działające w przyrodzie, ich własności i nośniki - cząstki elementarne.
Autorzy oprowadzają Czytelnika po współczesnych im laboratoriach, opisują ogromne urządzenia służące do przyspieszania i rejestracji cząstek będących najmniejszymi obiektami badanymi przez człowieka. Pokazują także głęboki związek, istniejący pomiędzy wynikami badań uzyskiwanymi w laboratoriach na ziemi a zrozumieniem zjawisk obserwowanych we wszechświecie. Czytelnik dowie się więc nie tylko tego, jak rozmówcy z innej planety wytłumaczyć przez radio, która strona jest lewa a która prawa, ale także będzie w stanie sięgnąć myślą do pierwszych chwil Wszechświata, zrozumieć jego ewolucję i próbować odgadnąć dalsze jego losy.

Remi Lew | 2010-11-21
Przeczytana: 19 listopada 2010