Na skrzydłach Północnej Wichury

Tłumaczenie: Irena Tuwim
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
At the Back of the North Wind
danieltrn

Historia Karusia, młodego chłopca z biednej londyńskiej rodziny. Pod różnymi postaciami odwiedza go Północna Wichura, który jest zapowiedzią bardzo ważnej podróży jaką musi odbyć chłopiec...
Ilustrowała Danuta Rewkiewicz-Niemirska.

źródło opisu: opis autorski

danieltrn | 2010-11-16
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 21 października 2010

Jak powszechnie wiadomo, każdy człowiek ma w sobie coś z dziecka. Może przejawiać się to w najróżniejszy sposób. Jednym z nich jest na pewno sięganie dorosłych po literaturę przeznaczoną dla najmłodszych czytelników. A sięgnąć po nią czasem naprawdę warto, a szczególnie, jeżeli ma się do czynienia z autorem takim jak George Macdonald.

Są książki, które czytać może każdy i zawsze znajdzie w nich coś dla siebie. Najlepszym przykładem takiego dzieła jest Na skrzydłach Północnej Wichury. Wyobraźmy sobie teraz XIX-wieczny Londyn. I młodego chłopca o imieniu Karuś, pochodzącego z ubogiej rodziny. Jedynym źródłem utrzymania dla tej rodziny jest skromna pensja ojca-dorożkarza.

Karuś to chłopiec bardzo prostolinijny. Nazywany jest przez innych dzieckiem Pana Boga, ci złośliwsi twierdzą, że brakuje mu po prostu piątej klepki. Jednak on się tym nie przejmuje. Pojmuje świat na swój własny sposób. Jest zawsze uczciwy i przyjacielski dla innych ludzi. Zaraża innych swoją życzliwością. Mimo...

Lukasz R | 2011-10-26

Chyba jedna z pierwszych ksiazek które sam przeczytałem - pewnie to ona zaprowadziła mnie w swiat fantasy i SF.

Aha - to basn dla dzieci ;)

Nutinka | 2013-09-20
Na półkach: Przeczytane, Wymienię

Posiadam w oryginale, chętnie wymienię.

figgin | 2014-09-09
Kakyuu | 2011-09-14