Rodeo

Tłumaczenie: Julita Wroniak-Mirkowicz
Wydawnictwo: Marabut
Last Go Round
literatura amerykańska, rodeo

W Pendleton w stanie Oregon, rodzinnym stanie pisarza, co roku organizowane jest wielkie rodeo, na które zjeżdżają się kowboje z całej Ameryki. Najwspanialsze rodeo w historii, wokół którego przez dziesięciolecia narosły legendy i mity, odbyło się w 1911 roku. Po wielu latach o tym wydarzeniu i o towarzyszących mu okolicznościach opowiada jeden z jego uczestników, przywołując w pamięci swoją pierwszą wielką miłość, wczesne doświadczenia z indiańską "herbatką", walkę białego mistrza wszechwag z indiańskim olbrzymem oraz największą gwiazdę Dzikiego Zachodu - Buffalo Billa we własnej osobie.

Utuhengal | 2016-09-01
Sylwia | 2016-04-28