Obietnica

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Tomorrow's Promise
978-83-245-8869-5
Gaiphage

Amy jest zaskoczona, kiedy poznaje Daniela, ponieważ nie może pojąć, jak można tak bardzo kochać swojego konia i jednocześnie z takim chłodem traktować ludzi. Przy bliższym poznaniu zaczyna jednak rozumieć chłopaka. Szanuje w Danielu to, że nie poddaje się on szaleństwu konkursowemu i że nie obchodzi go, co inni mówią o jego koniu. Daniel ma tylko Bursztynkę, a Amy jest przekonana, że któregoś dnia razem osiągną wielki sukces. Jak bardzo jednak zależy Danielowi na sukcesie?

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 2009

Justyna Antoniewicz | 2015-05-16
Przeczytana: 16 maja 2015

Poznajemy pięknego konia Bursztynkę konia Daniela,osiąga sukcesy w wyścigach i konkursach jest wyjątkowym koniem..nagle zaczyna chorować trafia na ranczo Heartland do Amy próbuje jej pomóc wyleczyć.
Chce by jej zaufała, żeby pozwoliła pomóc
Amy zaskoczona i zdziwiona jak bardzo kocha swoje konie, nie może zrozumieć dlaczego traktuje z tak wielkim chłodem ludzi złe nastawienie ma do nich.
Amy zakochana jest w Danielu pragną razem żeby Bursztynka odniosła sukces i to się udaje.
Pełna ciepła, miłości...uczuć przepiękna historia polubiłam główną bohaterkę książki, z niezwykłą troską troszczy się o każdego konia który przyjeżdża do niej..ma w sobie dużo miłości dla koni, to jest coś cudownego, niesie pomoc zwierzętom pokrzywdzonych, cierpiących.
Bardzo szlachetną jest dziewczyną, ma to po swojej mamie ten wyjątkowy dar!!!
Cudna, urocza książka wciągająca!!!

Daria | 2014-08-17

Uwielbiam wszystkie książki z tej serii! A Lauren Brooke jest według mnie świetną pisarką! Polecam!!!

SeaGoddess | 2012-08-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2009
Przeczytana: październik 2009

Amy próbuje pomóc Danielowi (przyszłemu zawodowemu skoczkowi) i jego klaczy - Bursztynce, która tuż przed ważnymi zawodami zaczyna zachowywać się narowiście. Kiedy dziewczyna myśli, że udało im się dotrzeć do klaczy, na zawodach zdarza się straszny wypadek, który przypomina Amy kres kariery jej ojca. Czy i dla Daniela te zawody oznaczają koniec skoków?
Po raz kolejny Heartland wzruszył mnie do łez. Cudownie ukazana przyjaźń i dążenie do celu.

Kamciax | 2016-09-06

W kolejnej części serii Heartland Amy czuje w sobie potrzebę rozwijania się w kierunku zawodów skokowych. Na dodatek ojciec sprawia jej wspaniały prezent - siwego skoczka na którym będzie mogła jeździć konkursy. ,,Obietnica" uświadomi nam, że nasze decyzje mogą ranić najbliższych jak i to, że czasem trzeba pozwolić odejść zwierzęciu które się kocha jeśli tak będzie dla niego najlepiej...

martad | 2014-03-31
Przeczytana: marzec 2014

Genialna książka,jedna z lepszych części jakie dotąd przeczytałam. W niektórych momentach wesoła,a w innych bardzo smutna. Ta część pokazuje,że prawdziwa przyjaźń wymaga bezgranicznego zaufania, poświęceń i trudnych decyzji. Jak najbardziej zachęcam do przeczytania tej części :)

mel90212 | 2013-08-03
Przeczytana: 2012 rok

Bardzo fajnie opisane uczucia, relacje i ogólnie postacie od strony psychologicznej poczciwie sklecone. Polecam :)

Laruu | 2012-08-19
Na półkach: Przeczytane, Obyczajowe
Przeczytana: 19 sierpnia 2012

Ojciec Amy i Lou przysyła córkom w prezencie pięknego konia - Pioruna, niezwykle podobnego do Pegaza. Amy jedzie z Benem na zawody, gdzie poznaje Daniela - właściciela Bursztynki, z którą skacze w różnych klasach. Na początku chłopak nie pała do dziewczyny entuzjazmu, jednak z czasem zaprzyjaźniają się.

Z serii o Heartlandzie bardzo dużo można dowiedzieć się o koniach, a także przekonać się o niesamowitej relacji właściciel-zwierzę, więzi łączącej człowieka i konia. Dzięki tym książkom przekonałam się do obyczajowych powieści.

blueberrysmiles | 2014-07-04

Z całej serii jest to moja ulubiona część.
Nie ma słów by określić jak jest ona świetna!

mroowkojad | 2011-01-15
Przeczytana: 2010 rok

Świetna!

wera11237 | 2013-12-07
Przeczytana: 04 grudnia 2013

Na początku nie wydaje się inna od wielu książek o podobnej tematyce, jednak później akcja się rozkręca, i muszę się przyznać, że w kulminacyjnym momencie wycisnęła ze mnie łzy, co być może było spowodowane tym, że jestem miłośniczką zwierząt, aczkolwiek, moim zdaniem, warto ją przeczytać :)