Skąd wieje wiatr

Piekna, klimatyczna opowiesc.
Jakby sie silo, nie czytalo

Piekna, klimatyczna opowiesc.
Jakby sie silo, nie czytalo

Jedna z niewielu książek, której treści w ogóle nie pamiętam. Nawet kiedy ją kartkuję i staram się przypomnieć fragmenty, nie wzbudza żadnych emocji. Ani to dobre ani złe. Nie polecam, ale również nie odradzam.

Mam problem z jednoznaczną oceną tej książki, ponieważ sama fabuła jest ciekawa, całkiem dobrze się to czyta. Są zwykłe relacje ludzi pozostających w różnorakich relacjach i których w jakiś sposób łączy postać zaginionego chłopaka. Natomiast jako racjonalistka do bólu "nie łapię" tych dygresji na pograniczu wyobraźni-snu. Dla mnie nie stanowi to dodatkowego atutu jest raczej rozpraszające i irytujące. Na pewno jest to coś co wyróżni i dodaje kolorytu w oczach kogoś kto lubi tą szczyptę mistycyzmu. Ja zawsze miałam problem z interpretacją tego "co autor(poeta)miał na myśli".

Oniryczny kryminał osadzonych w realiach szarej Polski.

Oniryczny kryminał osadzonych w realiach szarej Polski.

Historia o Alku i kilku kobietach, które są z nim jakoś powiązane.
Jedna pisze listy i ma kota, druga ma dziecko i chorą matkę, trzecia pojawia się tylko w snach jako Narzeczona męża, czwarta jest siostrą i ma depresję po jego zaginięciu...Na końcu niewiele się wyjaśnia.

Za bardzo oniryczna, nierealistyczna, senna, niedokończona. Najlepiej przeczytać od razu za jednym zamachem, bo jak się zrobi dłuższą przerwę, to można się pogubić.
Nie polecam.

Historia o Alku i kilku kobietach, które są z nim jakoś powiązane.

Nie spodziewałam się, że aż tak mi się spodoba. Pięknie napisana, oniryczna, ale przy tym bardzo zwyczajna, osadzona w świetnie uchwyconej codzienności. Minusem są może słabo zarysowani bohaterowie, a raczej bohaterki, bo Alek jest po prostu mistrzowsko napisany. Czytało się przyjemnie, w takim specyficznym, niespiesznym rytmie.
Dodatkowy plus to ładne wydanie z pięknymi, przykuwającymi wzrok ilustracjami.
"Skąd wieje wiatr" to dobra książka, z którą można się zapoznać na pewno bez szkody i z dużą dozą przyjemności.

Dodatkowy plus to ładne wydanie z pięknymi,...

Ciekawa ksiazka, nawet bardzo i pierwszy raz zdarza mi sie, ze jakas ksiazke musze przeczytac jeszcze raz..

Bardzo oniryczna ale mi się podobała. Był tu jakiś spokoj i ciepło. Lektura działała kojąco przed snem.

A ja tej książki nie rozumiem! Z jednej strony jest pisana przyjemnym językiem i obrazowo oraz z humorem pokazuje niektóre sprawy, ale z drugiej strony... wiara w sny, nagłe zniknięcia ludzi, romans we śnie...

Książkę czyta się szybko i przyjemnie, jednak trzeba robić to jednym tchem, aby zrozumieć o czym jest i wszystko pamiętać!
Akcję poznajemy z perspektywy czterech kobiet, jednak je wszystkie coś łączy... I to połączenie jest intrygujące. Muszę przyznać, że z każdą stroną moja ciekawość rosła, gdyż mnożyły się zagadki, a jednocześnie pojawiały się nowe rozwiązania.

A zakończenie? Poczułam się głęboko dotknięta, bo wyobrażałam sobie zupełnie co innego! Mam wrażenie, że autorka nie miała pomysłu jak wszystko zakończyć. Akcja jest trochę urwana, a niektóre wątki niewyjaśnione. Wiem - to ma być wyzwanie dla mnie jako czytelnika... Samemu sobie dobrać teorię gdzie znika jedna z bohaterek i dlaczego znika bohater...

Podsumowując książka jest... dziwna! Podobały mi się opisy, akcja też była dość ciekawa, ale jak dla mnie zbyt wiele się tu dzieje w ludzkiej podświadomości, snach i wyobrażeniach. Aczkolwiek zgadzam się z teorią o równoległych światach i niektóre rozwiązania autorki są naprawdę intrygujące i trafne!

Akcję poznajemy z perspektywy czterech...

• Czytane przed 2016
  • Motyw miłości/zakochania