Liście w księżycowym blasku

Mondlaub
kultura arabska
historyczna
hunter

Powieścią oparta na kanwie prawdziwych wydarzeń.
To książka pasjonująca, napisana barwnym językiem na temat dziejów życia ostatniego emira Granady i jego bliskich

| 2013-11-19

Akcja „Liści w księżycowym blasku” Tanji Kinkel toczy się w XV wieku i nawiązuje do tego okresu dziejów, kiedy to dwie potęgi: arabska Andaluzja emira Granady i chrześcijańska Kastylia Królów Katolickich stanęły naprzeciw siebie, by zmierzyć się w walce ostatecznej. Jest to opowieść o dwóch światach, dwóch niezwykłych kulturach i konflikcie, który rozstrzygnąć mógł tylko miecz; opowieść widziana oczyma dziewczyny należącej do obu tych światów. Główną bohaterką jest Lajla- choć niepewna własnej natury, ma w sobie siłę córki Kastylii i wrażliwość dziecięcia Granady, a to czyni z niej kogoś więcej, niż tylko zwykłą obserwatorkę. Poza tym ród, z jakiego się wywodzi, niemal na wstępie odciska swój ślad na jej dalszych losach. Nie tylko ona zapada jednak w pamięć Czytelnika. Warto wspomnieć także o innych bohaterach, jak choćby o jej niezwykłej matce Isabel, surowym dziadku de Solis, czy rycerskim Juanie Ponce de Leon. W cieniu, jakby na pograniczy jawy i snu, przewija się jeszcze jedna...

Emma | 2014-01-30

Autorka sama przyznaje, ze jest zafascynowana "Żydówką z Toledo" i to niestety widać. Trochę taka "odgrzewana" , a zbyt mało jest tu własnych pomysłów.

degeneratka | 2017-01-19
Tonia | 2016-10-24