Ja i mój brat

Tłumaczenie: Łukasz Małecki
Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
978-83-7470-2-065
Haven

"Jak na dwoje zwariowanych dzieciaków, które zmagają się z całym światem, nie idzie nam chyba źle, co?" - tak uważa Jack Raeburn. Żyje z siostrą Josephine, a właściwie Josie, w małym miasteczku w Pensylwanii, trochę na uboczu. Kiedy ich matka - dla przyjaciół Szalona Mary - odeszła od ojca, zabrała Jacka ze sobą. Ale niedługo później zmarła i Jack wrócił do domu. Teraz szesnastoletnia Josie...

Teraz szesnastoletnia Josie mieszka w zasadzie tylko z bratem. Bo ojciec jest wykładowcą w pobliskim college-u i przyjeżdża do domu na weekendy.

Josie jest pod wrażeniem starszego o dwa lata brata. To Jack jest jej idolem. I kiedy poznaje Kevina, a ten okaże się synem aptekarza, Jack bez problemu namówi siostrę, by omotała chłopaka i zdobyła pewne leki na receptę...
Tak zaczyna się historia kilku szalonych miesięcy z życia Jacka i Josie - życia zapewne barwnego, pełnego ekscytacji wkraczania w dorosłość - nieświadomych jednak, jakie konsekwencje przyjdzie im za te szalone wybryki ponieść.

Historia poruszająca, dramatyczna i napisana na autentycznych faktach historia dwójki rodzeństwa zżytej bardzo ze sobą,,wszędzie są nierozłączni. Siostra Josie ma starszego brata, który imponuje jej, we wszystkim daje sobie radę,,mama ich odeszła niedawno,,zostali sami z ojcem surowym, wymagającym od nich porządku w domu.
Bohaterowie barwni, fajni...wartka akcja, fabuła świetna, wzruszająca i życiowa książka przeczytałam chętnie wciąga strasznie!!!

Alicja | 2012-06-02
Przeczytana: 2010 rok

Widzę kilka negatywnych opinii... Ja czytałam książkę ok. 2 lata temu i pamiętam, że bardzo mi się podobała! Nie zbyt wiele mogę o niej napisać, z samej treści pamiętam rzeczy najważniejsze, ale nie chcę zdradzać fabuły. W każdym bądź razie nie żałowałam na pewno, że ją przeczytałam, a nawet wracam do niej czasem myślami.

Rodzeństwo. Problemy. Brat idol. Przypadki, historie, fascynacje i działania celowe. Ból oraz niebezpieczeństwo podczas szukania czegoś ważnego... Szczęścia? Czy ktoś tutaj to wie?

Tithaniell | 2013-05-17
Przeczytana: 16 maja 2013

Mogę powiedzieć, że lubię się czasem posmucić. Mam dość tych wszystkich amerykańskich HAPPY ENDÓW, bo wszyscy wiemy, że życie naprawdę tak nie wygląda. Po prostu nierealne jest zapobieganie każdemu problemowi, bez większych starań. Wybaczenie, ot tak pstryknięciem palca jest co najmniej niemożliwe. Czytając tą książkę uświadomiłam sobie, że mimo tego iż czasami czuję się jak najnieszczęśliwsza osoba na świecie, wcale nią nie jestem.
Smutek potrzebny jest nam wszystkim, bo dzięki niebu możemy tak naprawdę w ciszy i spokoju pomyśleć o życiu i zrozumieć jego sens, oraz zadać sobie pytanie, czy w ogóle warto żyć. Ja po przeczytaniu tej właśnie książki zadawałam sobie takie i inne pytania i starałam znaleźć na nie odpowiedź.
Zadziwiła mnie specyficzna, choć piękna miłość rodzeństwa. Żadne z nich nie wyobrażało sobie życia bez drugiego. Ja o takich stosunkach z moim o cztery lata starszym bratem powiedzieć nie mogę. Niestety.
Po przeczytaniu powieści dowiedziałam się, że...

kolourfulity | 2014-08-14
Przeczytana: 30 lipca 2014

warta przeczytania

recenzja wkrótce

Aria22226 | 2013-02-14

Czy znacie książki o podobnej tematyce?
Ta mi się bardzo spodobała,ale nie chcę czytać jej już po raz 3.

Renfrri | 2013-10-04
Przeczytana: 01 października 2013

chora relacja brata i siostry. mroczna i pelna napiecia miedzy nimi.

Sylwia | 2011-07-24

Jacke i Josie to nastoletnie rodzeństwo wychowywane na odludziu przez ojca despotę. Książka zaczyna się w momencie podróży szesnastoletniej dziewczyny i jej o dwa lata starszego brata do miasteczka w celu zakupienia proszków na kaca. I w tej chwili stało się dla mnie jasne, iż ta książka nie przypadnie mi do gustu. Jednak trzeba oddać Kelly Braffet (żona Owena Kinga) - pisać potrafi.

Amerykanie chyba lubują się w wątkach typu „skrzywieni przez rodziców”. Rodzeństwo puszczone samopas, nie posłane do szkoły, z ojcem, delikatnie mówiąc, specyficznym ulega wypaczeniu. Piją, ćpają a w dodatku aż iskrzy miedzy nimi (oczywiście seksualnie, żeby nie było żadnych wątpliwości), nie przejawiają jakichkolwiek zahamowań.

Mimo, iż recenzja z tyłu okładki kreuje Jacka na tego złego promotora i demoralizatora mnie jednak wydaje się inaczej. Książka nie w moich klimatach ale godna przeczytania.

anelusia | 2014-02-04

Bardzo mi sie ta książka podobała ;*

Natalka | 2016-06-27
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane