Ja i mój brat

Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
Josie and Jack
9788374702065
Haven

"Jak na dwoje zwariowanych dzieciaków, które zmagają się z całym światem, nie idzie nam chyba źle, co?" - tak uważa Jack Raeburn. Żyje z siostrą Josephine, a właściwie Josie, w małym miasteczku w Pensylwanii, trochę na uboczu. Kiedy ich matka - dla przyjaciół Szalona Mary - odeszła od ojca, zabrała Jacka ze sobą. Ale niedługo później zmarła i Jack wrócił do domu. Teraz szesnastoletnia Josie...

Teraz szesnastoletnia Josie mieszka w zasadzie tylko z bratem. Bo ojciec jest wykładowcą w pobliskim college-u i przyjeżdża do domu na weekendy.

Josie jest pod wrażeniem starszego o dwa lata brata. To Jack jest jej idolem. I kiedy poznaje Kevina, a ten okaże się synem aptekarza, Jack bez problemu namówi siostrę, by omotała chłopaka i zdobyła pewne leki na receptę...
Tak zaczyna się historia kilku szalonych miesięcy z życia Jacka i Josie - życia zapewne barwnego, pełnego ekscytacji wkraczania w dorosłość - nieświadomych jednak, jakie konsekwencje przyjdzie im za te szalone wybryki ponieść.

źródło opisu: C&T Crime & Thriller 2010

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Historia poruszająca, dramatyczna i napisana na autentycznych faktach historia dwójki rodzeństwa zżytej bardzo ze sobą,,wszędzie są nierozłączni. Siostra Josie ma starszego brata, który imponuje jej, we wszystkim daje sobie radę,,mama ich odeszła niedawno,,zostali sami z ojcem surowym, wymagającym od nich porządku w domu.
Bohaterowie barwni, fajni...wartka akcja, fabuła świetna, wzruszająca i życiowa książka przeczytałam chętnie wciąga strasznie!!!

Alicja | 2012-06-02
Przeczytana: 2010 rok

Widzę kilka negatywnych opinii... Ja czytałam książkę ok. 2 lata temu i pamiętam, że bardzo mi się podobała! Nie zbyt wiele mogę o niej napisać, z samej treści pamiętam rzeczy najważniejsze, ale nie chcę zdradzać fabuły. W każdym bądź razie nie żałowałam na pewno, że ją przeczytałam, a nawet wracam do niej czasem myślami.

Rodzeństwo. Problemy. Brat idol. Przypadki, historie, fascynacje i działania celowe. Ból oraz niebezpieczeństwo podczas szukania czegoś ważnego... Szczęścia? Czy ktoś tutaj to wie?

gosia | 2017-09-03
Przeczytana: 01 września 2017

Jack i Josie mieszkają na odludziu,wychowuje ich ojciec którego przez większość czasu nie ma w domu,uczy na studiach i wraca tylko w weekendy..wtedy też odbywają się zajęcia z dziećmi-ponieważ nie chodzą one do szkoły ,ojciec uczy je w domu..
Podczas nieobecności ojca Jack i Josie spędzają każdą wolną chwilę zawsze razem,są sobie bardzo biscy..razem piją,ćpają....i właściwie to cały czas tylko piją i ćpają...jakby tego było mało to coś iskrzy między nimi- seksualnie oczywiście..Brat bardzo sprytnie wpływa na siostrę aby uzyskała (dla niego )od syna farmaceuty to czego chce...
Książka poruszająca,dramatyczna i.. napewno nie w moim guście...ale polacam...pewnie pozostanie w mojej głowie na długo..

Tithaniell | 2013-05-17
Przeczytana: 16 maja 2013

Mogę powiedzieć, że lubię się czasem posmucić. Mam dość tych wszystkich amerykańskich HAPPY ENDÓW, bo wszyscy wiemy, że życie naprawdę tak nie wygląda. Po prostu nierealne jest zapobieganie każdemu problemowi, bez większych starań. Wybaczenie, ot tak pstryknięciem palca jest co najmniej niemożliwe. Czytając tą książkę uświadomiłam sobie, że mimo tego iż czasami czuję się jak najnieszczęśliwsza osoba na świecie, wcale nią nie jestem.
Smutek potrzebny jest nam wszystkim, bo dzięki niebu możemy tak naprawdę w ciszy i spokoju pomyśleć o życiu i zrozumieć jego sens, oraz zadać sobie pytanie, czy w ogóle warto żyć. Ja po przeczytaniu tej właśnie książki zadawałam sobie takie i inne pytania i starałam znaleźć na nie odpowiedź.
Zadziwiła mnie specyficzna, choć piękna miłość rodzeństwa. Żadne z nich nie wyobrażało sobie życia bez drugiego. Ja o takich stosunkach z moim o cztery lata starszym bratem powiedzieć nie mogę. Niestety.
Po przeczytaniu powieści dowiedziałam się, że...

Książkowe_wino | 2017-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2017

Bardzo chaotyczna, zaskakująca, dramatyczna i gwałtowna - jeśli tak można powiedzieć o książce. Czytałam ją dość dawno, koniec totalnie mnie zagiął. Nie jestem pewna, czy to książka ogromnych laurów, ale lubię tego typu dziwne, trochę psychiczne i życiowe historie. Na pewno do niej wrócę.

kolourfulity | 2014-08-14
Przeczytana: 30 lipca 2014

warta przeczytania

recenzja wkrótce

Renfrri | 2013-10-04
Przeczytana: 01 października 2013

chora relacja brata i siostry. mroczna i pelna napiecia miedzy nimi.

Sylwia | 2011-07-24

Jacke i Josie to nastoletnie rodzeństwo wychowywane na odludziu przez ojca despotę. Książka zaczyna się w momencie podróży szesnastoletniej dziewczyny i jej o dwa lata starszego brata do miasteczka w celu zakupienia proszków na kaca. I w tej chwili stało się dla mnie jasne, iż ta książka nie przypadnie mi do gustu. Jednak trzeba oddać Kelly Braffet (żona Owena Kinga) - pisać potrafi.

Amerykanie chyba lubują się w wątkach typu „skrzywieni przez rodziców”. Rodzeństwo puszczone samopas, nie posłane do szkoły, z ojcem, delikatnie mówiąc, specyficznym ulega wypaczeniu. Piją, ćpają a w dodatku aż iskrzy miedzy nimi (oczywiście seksualnie, żeby nie było żadnych wątpliwości), nie przejawiają jakichkolwiek zahamowań.

Mimo, iż recenzja z tyłu okładki kreuje Jacka na tego złego promotora i demoralizatora mnie jednak wydaje się inaczej. Książka nie w moich klimatach ale godna przeczytania.

lynn96 | 2017-08-29
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Jedna z tych książek, które pozostają z człowiekiem na dłużej. Czytałam ją dobre trzy lata temu, a wciąż jestem pod jej wrażeniem. Przedstawia niezdrową relację brata i siostry. Starszy Jack w oczach młodszej Josie jest chodzącym ideałem. Dziewczyna nie potrzebuje nikogo poza nim. Jednak Jack poszukuje czegoś więcej, a życie z młodszą siostrą przestaje mu wystarczać... Gorąco polecam, jeżeli ktoś lubi mroczne, niepokojące powieści.

Aria22226 | 2013-02-14

Czy znacie książki o podobnej tematyce?
Ta mi się bardzo spodobała,ale nie chcę czytać jej już po raz 3.